Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Budapesten vagyok burgersüt...

Ha Budapesten vagyok burgersütő (pl a mekiben) miért vagyok négyszer kevésbé termelékeny mint pl Bécsben?

Figyelt kérdés

A határt átlépve hirtelen megtáltosodom?


Miért van az hogy az egyik helyen négyszer annyi a fizetés ugyanazért a munkáért?


Bécsben ügyesebben sütik a Big Macet meg a sajtburgert?


2016. aug. 28. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:

B, kérdés

Magyarországon jobban megéri Mekit üzemeltetni ha ennyivel alacsonyabbak a bérek, a kaja árakba viszont sokkal kisebb a különbség?

2016. aug. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
kifogytál a névötletekből balázska?
2016. aug. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Balázska!


Igen b+, Nyugat-Európában 4-5x termelékenyebb egy vállalkozás mint Kelet-Európában. Ez teljesen logikus amúgy, de képtelen vagy felfogni.

Amúgy meg úgy hallottam, hogy már rég kirúgtak Graz-ből is a mekiből mert alkoholista vagy, igaz ez? :D

2016. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
78%
Balázska nem tudta, hogy a határon átérve nem csak az út minősége változik, hanem a burgerforgatási szupererő is előjön.
2016. aug. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy, csak rossz helyre születtél.
2016. aug. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivan, már nem Grazban vagy szuperséf? Rájöttél, hogy ekkora tehetséggel Bécsben többre viszed?
2016. aug. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy 4-szer kevésbé termelékeny, csak Bécsben több pénz van, ezért többet tudnak adni.


Mint amikor a gazdag szülős osztálytársad megkapta a legújabb Nike cipőt te meg nem. Az sem azért volt, mert nem tanultál pont olyan jól mint ő vagy mert nem voltál ugyanannyi idős, hanem azért mert a szüleinek volt pénze a tiédnek meg nem.


Na, itt is ez van, osztrákoknál van pénz itt meg nincs - országszinten, nem cégszinten. Ez árazza be a bérszínvonalat, az alapján meg a cégek annyit fizetnek amennyi optimális (amennyit muszáj, hogy elég jó munkaerőt kapjanak).

2016. aug. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!