Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha én mondok fel a munkahelyem...

Nusz kérdése:

Ha én mondok fel a munkahelyemen regisztrálhatok munkanélkülinek? És fizeti a munkanélküli a TBt?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 21. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

regisztrálhatsz, de nem fogsz kapni segélyt (most nem tudom mi a hivatalos neve)

TB-t nem tudom, bocs.

2010. ápr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi, ha valaki tudja a TBt az mindenképpen írjon
2010. ápr. 21. 15:24
 3/11 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha te mondasz fel, 3 hónapig nem kapsz álláskeresési ellátást (járadék, vagy segély, attól függően, hogy az elmúlt 4 évben hány járadékszerző napod volt)

Ha jogosult vagy valamelyik ellátásra, a három hónap elteltével elkezdik folyósítani.

Ha közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszonyod, rögtön kapsz ellátást.

A munkaviszonyod lejárta után még 45 napig passzív jogon igénybe veheted a természetbeni ellátásokat ("él" a TB-d), ha legalább 45 nap biztosítási jogviszonyod volt. Ha ennél kevesebb, akkor annyi napig, ahány napig biztosított voltál.

Ha regisztrált munkanélküli vagy, csak akkor rendezi a TB-d a munkaügyi központ, ha pénzbeli ellátást kapsz tőlük (járadékot, vagy segélyt)

Ha csak regisztrált vagy, de nemkapsz pénzt, magadnak kell rendezned a TB-d.

Ha szociálisan rászorult vagy, kérheted az állandó lakcímed szerinti önkormányzatnál, hogy fizessék ők a TB-d (kérvényt kell kitölteni, vizsgálják a jövedelmi és vagyoni helyzeted)

2010. ápr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
6 hónapot dolgoztam, tehát akkor ha bejelentkezem regisztrált munkanélkülinek akkor fizetik utánam a tb-t ha jól értettem.
2010. ápr. 21. 18:50
 6/11 A kérdező kommentje:
akkor azt is meg lehet csinálni, hogy nem jelentkezem be munkanélkülinek, így is kapom 45 napig és utána ha bejelentkezem akkor ha rászorulok akkor igényelhetem hogy fizessék utánam?!
2010. ápr. 21. 18:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem.

3 hónapig nem fizetik a tb-d, mivel addig nem kapsz ellátást tőlük, de ebből ugye 45 nap az az időszak amí él a tb-d.

Így marad 45nap amit magadnak kell fizetni.

Ha Te a 45 nap után jelentkezel, szintén nem kapsz 3hónapig ellátást és a tb-d sem fizetik, így tehát 3 hónapot kellene magad után fizetni.

2010. ápr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2010. ápr. 23. 13:37
 9/11 anonim ***** válasza:

A durva az, hogy miért mond fel valaki? (úgy általában) Itt arra gondolok, hogy ha pl: törvénytelenül piszkálnak, hajtanak, kihasználnak, nagyon kevés bért adnak a munkahelyeden stb, persze, hogy felmondasz. Egy ilyen esetben biztosan nem merülhet fel a közös megegyezés kérdése. Így elesel a 3 hónap juttatástól? Érdekes törvények ezeek. (Munkavállaló jogai)

És ezt nagyon jól tudják a munkaadók is. És élnek is az utolsó fenyítés lehetőségével ha tehetik.... Ez a szabadság hazája és a demokráciáé. Nem tudom, hogy jártál, de megértem, hogy valamiből létezned kell. Alapban persze jót és a valóságos helyzeteket feltételeztem, ami idehaza jellemző.


Célszerű megkérdezni részletesen a munkaügyi központban egy illetékest. Segíteni fognak. Mielőtt bármit aláír az ember.... nehogy eless a törvényes járandóságodtól egy szabály nemismerése miatt. Szép napot!

2010. ápr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
azért mondtam fel mert napi 12 órát dolgoztam és volt hogy még többet is:s meg úgy néz ki adódik egy másik munka is csak az nem bejelentett...
2010. ápr. 25. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!