Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor mehetek munkaügyi...

Mikor mehetek munkaügyi bíróságra? Ill. mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Már sokatpróbáltam utána olvasni a dolgoknak, de nekem ez kínai..

A lényeg, dolgoztam kb. 5évet egy cégnél, ez a cég magáncég volt, kb 1éve nem kapok fizetés papírt, nem volt se szabadságom se semmi, és nem is írtam alá semmilyen szabadság papírt sem. A félóra szünetem soha nem kaptam meg, ill, még cigizni sem engedtek.

Az egyik nap, behívott a fönököm az irdájába, és kérte, hogy amilyen hamar tudok, találjak munkát mivel nem jöttem ki az ő nagy becsben tartott egyik alkalmzottával aki kb.2 éve sincs a cégnél.. Persze felmondási papírtsem kaptam..Amikor találok másik menjek, ez volt a kikötés.

Anyukám azt mondja ha nem kaptam papírt, letagadhatja, hogy kirugott. Olyan indokkal meg nem is küldhetne el, hogy a kolleganőm választásra kérte a főnőköm ezért távoznom kell.

Ilyen esetbe, ha nincs felmondási papírom, attól független tudok valamit tenni?

Ill. járt már valaki munkaügyi bíróságon? Mennyibe kerülne kb. nekem a per?

Köszönöm a segítségetek!

Ja, s utolsó szó jogán, a fönőköm nem magyar állampolgár.



2016. szept. 4. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Az is lehet ok, hogy nem kapsz bérpapírt, hogy be se vagy jelentve. Nézz utána, hogy be vagy-e jelentve, fizeti-e utánad a tb-t. Ha készpénzben kapod a fizetést, akkor ez is erősítheti azt, hogy nem vagy bejelentve.


Ha azt mondta, hogy akkor kell menned, ha találtál másikat, akkor már csak ezért sem kaphattál felmondási papírt, arra ugyanis konkrét dátumot kellene írni.

Ez azt mutatja, hogy nem sürgős. Ha kérdi, mondd azt hogy még nem találtál, így - ha be vagy jelentve, - onnan mehetsz nyugdíjba.

2016. szept. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha be vagy jelentve és már 5 éve a cégnél vagy, lehet hogy azért nem akar elküldeni, mert akkor végkielégítést is kellene fizetnie, méghozzá 2 havi fizetésedet. Azért szeretné, hogy te mondj fel, hogy ezt elkerülhesse.
2016. szept. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kettes jól látja, közös megegyezést akar, vagy azt, hogy te mondj fel.


Ne itt várj tanácsot a gyakorin, hanem keress egy ügyvédet mihamarabb. Mondhatok én neked bármit a legjobb tudásom szerint, nem biztos, hogy helyesen mondanám, te meg rám hallgatnál és a végén bukás lenne az egészből.

2016. szept. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!