Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A felsőoktatási szakképzés...

A felsőoktatási szakképzés (FOSZK) ér bármivel is többet a munkaerőpiacon mint egy OKJ?

Figyelt kérdés

Ez a képzés ugye az egyetemi alapképzés lebutított változata, és ott is oktatják. Diplomát nem ad, közgazdász-asszisztens végzettséget csak (oklevelet).


Érdemes ilyenbe pénzt, időt, energiát fektetni, vagy az OKJ is megteszi helyette?


2016. szept. 13. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Egyik se ér semmit.
2016. szept. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most elkezdhetnék ezen vitatkozni Veled, de nem teszem, mert lehet, hogy igazad is van.


Lényegében akkor az a szitu, hogy az ember menjen mérnöknek, informatikusnak, esetleg közgazdásznak vagy jogásznak, ha semelyik nem érdekli, akkor pedig pakolja a maltert?


Vagy ha nem érdekli, akkor programozza át az agyát úgy, hogy érdekelje, feltéve ha nem akar éhen halni? Ezen már inkább nevetni, mint sírni lehet...


Egyébként SZEMÉLYES tapasztalatokat várok, alátámasztva (város, nyelvtudás, egyéb képességek stb. stb.), mert egy mondatból, hogy nem ér semmit, nem sokat tudok meg...


Kösz!

2016. szept. 13. 13:28
 3/5 A kérdező kommentje:

Amúgy én attól félek, hogy gyakorikerdeseken itt lényegében mindenkit halálra ítélnek, aki legalább nem mérnökinformatikus BSC-vel rendelkezik... A nagyobb baj viszont, hogy ez alapján sokan nem azt tanulják, amit szeretnének.


Érdekes, én ismerettségi körben egyáltalán nem azt tapasztalom, hogy csak az IT és gazdász diplomásoknak lenne esélye, már egy-egy érettségis ismerősöm, egy középfokú nyelvvizsgával is el van egy bankban protekció nélkül...


Egyáltalán milyen városban laknak azok, akik ezt mondják? Mert "mucsaröcsögén" gondolom nehezebb az elhelyezkedés, mint mondjuk Győrben.....

2016. szept. 13. 13:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem speciel időpazarlás.
2016. szept. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Anno osztálytársaim közül sokan mentek érettségi után ilyen felsőfokú szakképzésre, de egyikük sem tudott azon a területen elhelyezkedni vele. Gazdasági, idegenforgalmi, gazdaságinformatika, sokféle volt. Mindez Sopronban volt. Megjegyzem, ugyanott informatikus BSc-vel is nehéz lenne elhelyezkedni, de az amúgy is kizárólag Budapesten keresett.


Az OKJ meg vegyes, a legtöbb ott sem ér semmit, de pl. van aki fogtechnikusnak tanult, ők könnyen találtak munkát, van aki valamilyen asszisztensnek, azok is. Gazdasági irányban van olyan OKJ-s képzés (valamilyen pénzügyi-számviteli, nem tudom most mi a neve), amivel tovább lehet menni mérlegképes könyvelő képzésre, azzal is lehet találni munkát.


Az biztos, hogy erről a közgazdász-asszisztens képzésről lebeszélnélek. Hogy mit csinálj helyette? Amit említettem, a könyvelő irány például jó lehet. OKJ-ben amúgy mire gondoltál?

2016. szept. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!