Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Táppénzes papír intézése, hogyan?

Táppénzes papír intézése, hogyan?

Figyelt kérdés
Arról van szó,hogy édesapàmat kikell léptetni a munkahelyről mivel sajnos elhunyt.Június 13-àtól volt tàppénzen(az addigi papirokkal minden rendben volt),agusztus 17-én és 20-àn megszakadt a folyamatos tàppénz,mivel dolgozott.Így 22-étől kellenne egy KEZDŐ tàppénzes papír a munkahelynek.Viszont ma visszamentem sajna helyettes orvoshoz,az meg neki àllt hepciàskodni,hogy csak folytatólagos papirt tudnak adni.Azt nem értem,hogy apàm nyilatkozott-doktornőnk meg is mutatta-hogy nem akar több vizsgàlatot,dolgozni megy,meg, ha nem lehet kezdő papirt intézni,akkor mi a sz**t nem mondta a sajàt orvosom??Munkahelyen nem tudunk tovàbb haladni addig..Temetés utàn dolgoznom kellenne nem kultivàlja semnelyik munkàltató ,hogy én nekem sok intézni valóm van.Nem akarok az oepre vàrni,mert ha meglesz a kivonat,akkor a hagyatékba szàll.Ja a munkàltatótol kapta a tàppénzt.Mit tegyek?Vàrjam meg a sajàt orvosom(hónap vége) vagy mit csinàljak?Teljesen kivagyok màr...Ja, egészen pontosan 21-étől kellett volna a papír, de csak teljes hetet tudnak igazolni táppénzes papírral.Édesapám meg-most mondta a kollégája- hogy elkellett volna mennie 22-én, de akkor már szinte csak aludt (rákos volt)..Kérlek segítsetek!!

2016. szept. 14. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a háziorvos nem zárta le a táppénzét, mindegy, milyen okból, akkor kiadhatja a folyamatost.

Ezt adjátok le, a munkahelynek (ha kifizetőhely) illetve az oep-nek mindegy, milyent kap; de azokra a napokra, amikor dolgozott, nem jár majd tp, mert nem volt keresetvesztesége. A munkáltató ezt a foglalkoztatói igazoláson tudja jelezni az oep felé, ha nem kifizetőhely.


ŐSzinte részvétem :(

2016. szept. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Igen, de a munkahely kifizető hely, de mégsem jó nekik a folyamatos..mégis az oephez kell fordulnom?Tudom, hogy arra a 2 napra nem kap tp, megkaptam a fizu papírját.Gondolom azért, mert ügye -ha jól gondolom-megszakadt a folyamtos táppénz 17.étől..?Eesetleg kérjek valami igazolást, a munkahelytől, hogy dolgozott?Üzemorvostól is valamit?
2016. szept. 14. 09:40
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocs irtad az igazolást..
2016. szept. 14. 09:42
 4/5 anonim ***** válasza:

El kell fogadniuk a folyamatost, ha úgy dolgozott, hogy az orvos nem nyilvánította keresőképesnek, csak bement és dolgozott. :(

Kérdés, hogy az utolsó papírján, amit leadott a háziorvos lezárta-e a tp-t, keresőképesnek nyilvánította, vagy nem.

2016. szept. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kaptam olyan táppénzes papír másolatot amelyen keresőképesnek minősítették, így már kikell adniuk-bárki van a rendelőben- a rendes táppénz papírt, nem?
2016. szept. 24. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!