Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe tennétek a helyemben 3...

Mibe tennétek a helyemben 3 millió forintot 18 évesen?

Figyelt kérdés
Félretettem 3 milliót, mert nem költöttem el azt a pénzt amit apától kaptam. 1 év alatt 1 milliót hozzárakok. Most semmi szükségem rá, de később kell majd. Az infláció a KSH szerint most elég alacsony szeptemberben volt 0.6% úgyhogy azon nem buknék sokat, ha forintban lenne (erről más véleményen lehetnek a többiek). Ingatlanra (olyanba amiben laknék később) nincs szükségem, bár ha kiadom vagy más módon pénzt szerzek belőle akkor jöhet. A lakástakarékért nem vagyok oda, mert az évi 72.000ft támogatás nem sok és sok idő is főleg mert írtam, hogy lakni nem kéne csak más céllal. Részvényekben a magasabb hozamú nagyobb kockázatú is szóba jöhet. Az a fontos, hogy a pénz lehetőleg érjen majd többet -vagy ne csökkenjen- ez az alapcél. Arra is gondoltam, hogy a mostani házunkba is be lehetne fektetni elvégre az ingatlanárak most magasak és úgy többet érne majd, ami nekem is jó lenne. A fent említettekre gondoltam én, de meghallgatom azt is, hogy ki mit gondol ezekről vagy más ötletekről. Megjegyzés: az építészet érdekel, bár én nem vagyok építész, de ha van valami azzal kapcsolatos dolog abból is szerezhetnék profitot (unokatestvérem építész). Fontos megjegyezni, hogy ha lenne valami nagyon jónak tűnő (ingatlan vagy más) ötlet tudnék még szerezni rá a fent leírtnál több pénzt is de ha nincs akkor marad a fent említett cél és összeg. 18/F

2016. nov. 3. 10:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A postaládámba
2016. nov. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
kuld el a szamlamra
2016. nov. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én a bankszámlámra utalnám.
2016. nov. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"A lakástakarékért nem vagyok oda, mert az évi 72.000ft támogatás nem sok"


Pontos szamokra mar nem emlekszem, de 4 ev koruli futamidovel a hozam valami eves 7-8% korul van, ami a jelenlegi korulmenyek kozott ISZONYATOSAN NAGY! Hatulutoje, hogy csak ingatlanra koltheted el, ami lehet jo biznisz, de nem biztos, hogy 4 ev mulva pont az lesz.


"Arra is gondoltam, hogy a mostani házunkba is be lehetne fektetni elvégre az ingatlanárak most magasak és úgy többet érne majd, ami nekem is jó lenne."


A haz a tied, vagy a szuleide? El akarnad adni a kozeljovoben? Ha nem, tul sokat jelenleg nem eri meg kolteni ra, mert a jelenlegi ingatlanpiaci tumultus miatt a szakemberek tul vannak terhelve, nehezen talalni jo szakembert, akinek van ideje es nem draga. Arra esetleg erdemes kolteni, hogy a rezsit csokkentsetek, modern nyilaszaro, futes korszerusites, stb., meg a kotelezo karbantartasokat elvegezni allapottol fuggoen, ha nem akarjatok, hogy 10 ev mulva ratokdoljon. :) Csak itt is, szamit, hogy hol van az a haz, ha valami eldugott falun, 10 ev mulva sem biztos, hogy er 1 millat majd.


Nem irtal sokat a korulmenyekrol, diak vagy, tanulni tervezel, dolgozni, koltozni, stb?

2016. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az utolsónak köszönöm aki értelmetlenül ír az ne írjon. A körülményekről azért nem írtam mert nem biztos még, hogy mit de vállalkozni akarok. Tanulok amúgy igen. A ház Budapesthez nagyon közel van ( Bp-i agglomerációban van, tehát aki ott dolgozik könnyen oda tud jutni ) nem az enyém de lehet, hogy eladjuk majd. Most kb 60 milliót érhetne kisebb felújítás után.
2016. nov. 3. 11:56
 6/15 anonim ***** válasza:
Vegyél garázst és add ki bérbe.
2016. nov. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Külföldi Részvény
2016. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Külföldi Részvény"


Aztán miért? :D

2016. nov. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Hogy nem minden Forintba legyen meg Magyarországon nincsesn sok nagy részvény társaság ahol "stabil" a nyereség.
2016. nov. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Magyarországon nincsesn sok nagy részvény társaság ahol "stabil" a nyereség."


Meselj, milyen kulfoldi RT-knel "stabil" manapsag a nyereseg? :D

2016. nov. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!