Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudok hozzájutni egy...

Hogyan tudok hozzájutni egy egy helyiségből álló lakáshoz vagy lakásnak berendezhető lyukhoz 2016-ban Magyarországon?

Figyelt kérdés
Közalkalmazottként keresek 75 ezer Ft-ot. Párom nincs. A legolcsóbb egyetlen helyiségből álló lyuk ami lehet egy lakás vagy iroda, 7 millió Ft körül van egy városban. Ha vidékre, falura megyek ott nem kellek mint közalkalmazott tehát még ennyi pénzem sincs. Kiszámoltam, a statisztikai hivatal az évjáratomra készített várható élettartamom alapján egyáltalán nem lesz soha még egy egy helyiségből álló ingatlanom sem. 75 ezerből hitelt pedig nem tudok fizetni, így is bent vagyok fél nyolctól fél ötig, és este 7 után érek haza mert ingázni kényszerülök. Ha minden hónapban valami csoda folytán félretennék 10 ezer Ft-ot akkor is 58 év alatt jönne ki az ára. Most 30-on felül vagyok. Mások hogyan csinálják? Gyakorlatilag a korosztályom és az ország arra van kárhoztatva, hogy itt szó szerint minden nap csak a túlélésért élünk? Hiába a családtámogatási kedvezmény, melegként nemigen lesz lehetőségem soha családot alapítani. Marad a leugrás a 10 emeletesről és befejezni a komédiát? Vagy van reménysugár?

#lakás #lyuk #tároló #műhely #padlás #szemétledobó melletti tároló #tárolóból kialakított fekhely #kazánházzal szemközti helyiség
2016. nov. 25. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mások hogyan csinálják? "


Mások nem 75 ezer forintot keresnek.

2016. nov. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A kezdeti rinyálást átugorva innen szólnék hozzá:

"Most 30-on felül vagyok. Mások hogyan csinálják?"

Hogy csinálják? Ha 30 felett kezdesz el ezen gondolkozni az már régen rossz!De nem késő!

Tovább kell tanulni, képezni magad!

(Igen tudom ,hogy nehéz, de nincs más út)

Ha a mostani munkádban nincs lehetőség előrelépni akkor valami teljesen mást.

(Az, milyen a szexuális identitásod senkit nem érdekel! Nem emiatt rossz/jó az életed és a családtámogatás sem váltja meg a világot!)

2016. nov. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
keress másik munkát
2016. nov. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

most hol laksz?

nincs közelebb munka, hogy két és fél órát utazol csak haza???

2016. nov. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Keresel másik állást közelebb, és vállalsz másodállást; elvégzel valamilyen rövidebb képzést (tb ügyintéző stb). Elég sokan laknak örökölt vagy örökségből vásárolt ingatlanban amúgy.
2016. nov. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

1., Elkezdesz normálisan keresni, 75e-nél még a takarítók is többet keresnek közalkalmazottként

2., Nem mindenkinek jár sajt lakás. Aki annyit tud letenni az asztalra, hogy 75e-ret keres annak biztosan nem

3., Saját lakást min. 2 embernek kell vennie (mielőtt nem értenéd meg mondjuk egy élettárssal / férjjel / feleséggel együtt)

2016. nov. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"így is bent vagyok fél nyolctól fél ötig"


na, de ilyet! hallatlan!


Egyébként ha jól számolom te 4-5 órát ingázol naponta? Ez kb annyi holtidő, amiben egy fél állást lehet vinni. Sajnos közalkalmazottként sosem fogsz jól keresni, próbálkozz a versenyszférában. Ha nincs piacképes tudásod akkor előbb továbbképzésre gyűjts, válts munkahelyet és csak ezután gondolkozz a lakáson. Ez az egyetlen módja, ugyanis nincs az a matek amivel havi 75 ezerből belátható időn belül lakásod lesz.

2016. nov. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van. Budapesten alig van olyan terület, ahol ne lehetne 200-300 között keresni, akár minimál tapasztalattal is.


A közszférát tessék elfelejteni, édesanyám lehúzott benne majd' 20 évet, a tiédnél alig jobb fizetéssel, most napi 5 órában keres 200 felett értékesítőként.

2016. nov. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Informatikus volnék, de hogy menjek a verseny szférába ha 10 éve a közszféra miatt windows 7-et meg office 2010-et vagyok kénytelen használni, sokszor még mindig windows XP-t ? Hiába próbálok otthon behozni sok lemaradást, ha a munkahelyi "gyakorló terep" elavult... Emiatt a cégeknek szerintem lehet, hogy nem is kellenék, mert hiába vagyok lelkes és szorgalmas, rögtön azt fogják kérdezni milyen IT fejlesztői környezethez értek. Milyenhez? Semmilyenhez. Mert 10 éve abból áll a munkám hogy több száz számítógépet tartok életbe pénz nélkül, és rohangászok ezer intézmény között hol itt nem működik valami hol ott állt le valami. Így? Legszívesebben leugranék valami biztos pontról hogy ez a kergetőzős élet végre ne folytatódjon. Kitörési lehetőség? Persze, nincs még annyi félretehető pénzem se amivel egy buszjegyet vegyek pestig nem hogy megfinanszírozzam az első hónapot még ha csoda folytán sikerülne is bárhol elhelyezkednem.
2016. nov. 26. 16:16
 10/13 anonim ***** válasza:

"Mert 10 éve abból áll a munkám hogy...."

Mint írtam is, tanulás, képzés. Ez mehet a munkahely nélkül is. Sőt! Nem egy ember tanul teljesen mást mint a munkája.

"Persze, nincs még annyi félretehető pénzem se amivel egy buszjegyet vegyek pestig"

Ne is egy buszjegy árával kezdj neki.

Tanulj, és keress egy másik állást, vagy másodállást/maszekot.


- de, ha, miatt, Hiába, ha, lehet, ezeket a szavakat sokszor ismételgeted, (nem bántásból) mintha csak a kifogásokat keresnéd!

Ezen a szemléleten gyorsan változtass.

Ha akarsz ki tudsz törni! Ma az országba aki akar, az tud boldogulni.

2016. nov. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!