Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A vásárlók elállási jogára...

A vásárlók elállási jogára nincsen valami törvény?

Figyelt kérdés
A minap akartam vásárolni egy webshopban, ahol az volt kiírva a termék megrendelése gomb alá, hogy a megrendelés fizetési kötelezettséggel jár. Én úgy tudtam, hogy a megrendelés és a szállítás/átvétel között a vásárló bármikor elállhat, joga van hozzá. Hogy van ez a valóságban?
2016. dec. 30. 16:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
De ha úgyis akartál vásárolni, akkor mi a baj? Végül nem vásároltál, mert fizetni kellett volna érte?
2016. dec. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem minden esetben van elállási jog - még az internetes vásárlásoknál sem: pl. személyre szabott szolgáltatásnál, terméknél, stb.

Mondjuk rendelsz egy olyan bögrét, pólót, amire a kutyád képét teszik fel, akkor nincs elállási jog.

Netán utánvéttel akartál rendelni, hogy probléma a fizetés a megrendelésnél?

2016. dec. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

A fizetés és az elállási jog között nincs összefüggés: rendelsz, fizetsz, megkapod, nem olyan a színe, mint a képen, nem akkora, mint írták, fényképezték, stb. ezt 14 napon belül jelzed az eladónak meg hogy elállsz az adásvételtől, saját költségeden visszaküldöd - pénzt visszafizetik - erről szól az elállási jog.

De mint fentebb is szerepel - nem minden esetben él az elállási jog.

2016. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Az elállási jog akkortól él, amikor már lezajlott a tranzakció, vagyis te kifizetted és megkaptad a terméket.
2016. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Elállni egy vásárlástól akkor tudsz, ha megtörtént a vásárlás. Ehhez értelem szerűen fizetned kell.
2016. dec. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A pontos helyzetet most nem írom le, mert hosszú lenne, de egy másik webshop vásárlási szabályzatát is elolvastam, és ott is az volt, hogy az elállási jog a megrendeléstől a kifizetesig lehetséges. Viszont, ahol végül vasaroltam, ott a termék oldalán szerepelt az, hogy ha megrendeled, ki is kell fizetned.

Az elállási jog nem hiszem, hogy azt takarja, hogy megveszed, és 14 napon belül visszaviheted. Akkor már nem elállsz a vásárlástól, hiszen már megvetted a terméket.

2016. dec. 30. 20:55
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát, eléggé félreértelmezed a dolgokat. mondjuk nem lenne nehéz beírni a keresőbe, hogy elállási jog, de ezt most kivételesen megtettem helyetted:



"Mi az az elállási jog?


Az elállási jog azt jelenti, hogy az interneten (távollevők között) megkötött szerződéstől jogszabályi felhatalmazás alapján egyoldalúan visszaléphetünk és a termék visszaküldése esetén követelhetjük a kereskedőtől az általunk kifizetett összeg visszatérítését. Az elállási jog kompenzálja azt, hogy a vásárlás előtt nem volt lehetőségünk a termék megvizsgálására, kipróbálására, illetve üzembe helyezésére. "


Itt olvashatsz arról, mikor nem él az elállási jog:

[link]

2016. dec. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Az elállási jog nem hiszem, hogy azt takarja, hogy megveszed, és 14 napon belül visszaviheted"


Szerencsére nem számít, hogy te mit hiszel. Ugyanis pontosan ezt jelenti.

2016. dec. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az XLO oldalán nem ezt írják, ettől függetlenül köszi a válaszokat :)
2016. dec. 31. 01:01
 10/15 anonim ***** válasza:

Most azért nem igazán értelek...

"Én úgy tudtam, hogy a megrendelés és a szállítás/átvétel között a vásárló bármikor elállhat, joga van hozzá. Hogy van ez a valóságban?"


Az emberek általában akkor szoktak megrendelni valamit, ha szükségük van rá, meg akarják venni. Te úgy szeretnél valamit megrendelni, hogy még a kiszállítás előtt vissza tudd mondani? Még mielőtt meglátnád, hogy néz ki a termék, hogy működik, stb.?

Szóval csak úgy kattintgatni akarsz, majd meggondolod magad, oszt mégse kell? Akkor minek megrendelni? Nem értem...

2016. dec. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!