Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hamis-e a pénz, amit találtam?

Hamis-e a pénz, amit találtam?

Figyelt kérdés

Lomtalanítás közben a kezembe akadt egy 100 dolláros bankó. Az interneten talált jellemzők alapján valódinak mondanám (vízjelek, forgatásra színt váltó szimbólum, minden a helyén van), egyedül UV alatt nem sikerült még megvizsgálnom. Honnan tudhatom biztosra, hogy a pénz eredeti? Ha be szeretném váltani, és kiderül, hogy hamis, mi következik? Szeretném elkerülni a fogdát!


Előre is köszi!



2017. jan. 6. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Bármelyik bankban bevizsgálják.
2017. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha beviszem a bankba, és kiderül, hogy hamis, nem történik semmi, csak visszaadják? Úgy hallottam, hamis pénz esetén mindenféleképpen rendőrt kell hívjanak.
2017. jan. 6. 16:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha hamis bevonják és rendőrt hívnak. De egy hamis 100as miatt nem fogsz ülni, megmondod honnan van és kész. Ha parazol menj az arab pénzváltók hoz a keleti be az ne fog rendőrt hívni, az tuti...
2017. jan. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Loxart hivnak rendort. Bevonjak, jegyzokonyvet vesznek fel, es beszolgaltajak tovabbi vizsgalatra. Aztan lehet keresnek majd rendorok, de az sem biztos. Postan dolgoztam 6,5 evig, szamtalan hamis penzt akartak rank sozni, 500 Ft-ostol kezdve a hamis 20ezresig, mind bevontuk, sose hivtunk rendort.
2017. jan. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Valamelyik pénzváltóhoz vidd el. Ha nem eredeti, legfeljebb elfutsz, úgyse hagyja ott a boltját, hogy utánad rohanjon. De egyáltalán honnan merült fel benned, hogy nem eredeti? Mi is találtunk nemrég hetven eurót, bennem fel se merült, hogy hamis lenne.
2017. jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miert kene mar elfutni, mert hamis? Anyam borogass... ha hamis egyszeruen bevonjak azt kesz. Mit kell ezt ennyire tullihegni, nem ertem. Ha meg eredeti, bevaltod, ha akarod, azt orulsz neki. Ennyi az egesz tortenet...
2017. jan. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azért jutott eszembe, hogy lehet, hogy hamis, mert azért száz dollár nem kis pénz, nem valószínű, hogy az ember figyelmetlenségből a lomok és a szemét közé dobja. Persze bármi előfordulhat.


Köszönöm a válaszokat!

2017. jan. 7. 13:55
 8/9 anonim válasza:
Haverom egy 50 euróst talált egy kidobott bőröndben... igazi volt.
2017. ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát, százdollárosai ált. annak vannak, aki rendszeresen mászkál külföldre, és annak nem olyan nagy pénz.
2017. ápr. 5. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!