Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti szoktatok valutázni,...

Ti szoktatok valutázni, legális keretek között?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy szoktatok e bármilyen más valutát vásárolni pár millió forintért mikor alacsonyan van, és később mikor visszaerősödik eladni? Ha csak az elmúlt 1-2 évet nézem elég jól lehetett ezzel kaszálni, különösebb pénzügyi talentum nélkül is. Pontosan van ezzel kapcsolatban valami szankció? Nyilván nem milliárdokról beszélek, de ha az ember 6-7 milliókat váltogat időnként, azt megteheti egyéb kötelezettségek nélkül nem?

2017. jan. 7. 23:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez csak elméletben ilyen egyszerű.

Ha ebben gondolkodsz, akkor inkább a devizát javaslom még akkor is ha az után adózni kell.

2017. jan. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam arra, hogy nagy üzembe csinálnám, de minsig több értelme volt párszor fontot, eurót, dollárt váltani, mint évi 1-2% kamattal bohóckodni, nehogy az infláció dézsmálja azt a kis megtakarítást. Itt még kockázatról se nagyon beszélhetünk, bármennyire is csúcszuper a forint (szarkazmus).
2017. jan. 7. 23:58
 3/10 Donald J. Trump ***** válasza:
Pár %-t lehet ezen is max. keresni. Vagy veszteni. Nem sokban különbözik bármely egyéb értékpapír adás-vételtől - sőt, ugyanúgy adóköteles a jövedelmed.
2017. jan. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk kezdésnek az állampapír évi infláció +3%át kellene megverni, ami most kb 4%. Meg lehet csinálni, de szerintem is nem valutával kellene bohóckodni, mert 1,5-2 forintot (az eurónál) mindenhol fizetsz költségre. Ajánlatos csak euró/forinttal szórakozni mert más kiszámíthatatlan és bukni fogsz rajta (ha 12 forintot nyersz egy évben eurónként akkor vagy kb ott mintha állampapírod lenne, és hogy a kockázatot is fedezze, célszerű lenne 20-25 forintot megcélozni ami meg szinte lehetetlen egy év alatt). Meg arra is gondolni kell, hogy amíg ülsz egy pozícióban a pénzed bármilyen devizában is legyen, nem fog kamatozni. Én személy szerint nem tanácsolnám ezt a váltogatást hétköznapi embereknek.
2017. jan. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha lenne fölösleges pár millió forintom, akkor jobb üzletet is találnék neki.
2017. jan. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én régebben USD-vel csináltam, de deviza szinten, hetente lehetett keresni kb 100E forintot, mióta az USD ilyen kiszámíthatatlan azóta nem csinálom
2017. jan. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező utólag a legtöbb barom meg tudja mondani, hogy mi lett volna a tuti, de ezzel még nem tűnsz ki közülük!
2017. jan. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem utólag előre megmondtam mindet. Megint támadtok ész nélkül, roszindulatúan, mint a barom. Ehhez nem kellet nagy tőzsdecápának lenni, mindig visszaerősödik a font is meg a dollár is pár hónapon belül annyit, hogy megérje. Hangsúlyozom nem erre feküdnék rá, de évi 2-3x tutira be lehet játszani mikor olyan a helyzet.
2017. jan. 8. 18:45
 9/10 Donald J. Trump ***** válasza:

"mindig visszaerősödik a font is meg a dollár is pár hónapon belül annyit, hogy megérje"


Kivéve mikor nem.

De ez olyan buta általánosítás, ami kb. bármely értékpapírra elmondható - a MOL is esik, aztán visszaerősödik. Valamikor, ha úgy tartja kedve. Ha csak ennyi a tudomány az ötleted mögött, inkább ne vágj bele semmilyen kereskedésbe.

2017. jan. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ti most kajak ennyire fogyatékosok vagytok? Milyen nagy ötlet?! Hol mondtam én bárhol, hogy ez egy nagy ötlet és én géniusz vagyok. Megkérdeztem, hogy szoktatkk e időnként ilyet csinálni ennyi volt. Idióták
2017. jan. 8. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!