Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy nem fizetett internet...

Orfeus kérdése:

Egy nem fizetett internet előfizetés miatt a Telenor végrehajtóhoz adta ki az ügyet. Mit csinálhatok?

Figyelt kérdés

Volt egy internet előfizetésem, amit a szüleimnek adtam, mert elköltöztem. Megbeszéltük hogy ők fizetik, ami nem történt meg. Most, hogy eltelt 3 év, kaptam egy levelet az új címemre, hogy 271.000 tartozásom van, fizessem ki vagy levonják, ezt elviszik azt eladnak stb.


A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor tudok tenni ellene? Leírták hogy mennyi tőketartozás, erre dobtak még egy 100-ast ilyen olyan jutalék stb címen. Én semmiféle végrehajtóval nem kötöttem szerződést, szívesen kifizetem annak akinek tartozok.


Ilyenkor az ember már tehetetlen? Nem az a gond hogy nem tudom kifizetni, csak ha lehet tenni ellene valamit akkor jólenne. A kérdésemre sem a végrehajtó sem a Telenor nem tudta megválaszolni hogy miből adódik össze a tartozás pontosan...


Bármilyen megoldás érdekel. Mint magánembert is egyébként, hogy ilyenkor tényleg tehetetlen az ember?



2017. jan. 18. 21:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, ugyanis a szolgáltató csak a felhasználó által megadott címen levelezik, a felhasználó felelőssége frissítani a címét ha elköltözik!

A bíróság viszont a bejelentett lakcímen levelezik! Ha meg te nem a bejelentett címeden tartózkodsz az a te sarad...

2017. jan. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A végrehajtás már mindenféleképpen marad.

A postai küldeményei átvételéről az adósnak kellett volna gondoskodnia, ha már nem azon a címen lakik.


A kézbesítési vélelem megdöntésének akkor van értelme, ha bejelentette az új címet, de nem oda érkeztek a küldemények. Ekkor érvelhet azzal, hogy nem kapta meg őket, nem tudhatott az ellene folyó eljárásról, és így valószínűleg jelentős összegű végrehajtási költséget megspórolhatott volna.


Véleményem szerint nem tudsz mást tenni, mint fizetni, és minél előbb. A vh. költség csak szaporodik és nem is akármilyen összegben...

2017. jan. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Na, ebből is látszik, hogy nem kellenek az embernek ellenségek, ott van a család. Nemhogy nem fizetik a számlákat a gyereküktől kapott előfizetésre, hanem a gyerekük nevére érkező felszólításokat is a kukába dobálják. Remek, talán ennél nincs is lejjebb.
2017. jan. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Hát igen. Főleg hogy most születik a második gyerek márciusban. Nem számoltunk vele ugye. De hát ez van.
2017. jan. 21. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!