Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit jelentenek a régi pénzérmé...

Mit jelentenek a régi pénzérmék hirdetéseiben a betű jelölések?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Például: 5 REICHSPFENNIG 1938 D!


Az évszám után lévő D betű mit takar? Mert van több ilyen érme is, de mindegyik végén más betű van, van amelyik A-val végződik, van amelyik B-vel. Ezek pontosan mit jelölnek?



2017. jan. 23. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Városokat.

D - München

A - Berlin

B - Bécs

2017. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Sokat számít, hogy melyik városban nyomták őket? Mert némelyik drágább a másiknál, hiába egykorúak és állapotúak.

2017. jan. 23. 22:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos fogalmam sincs, az eredeti kérdésedre is csak megkerestem a választ, nem vagyok szakértő. :)
2017. jan. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gyűjtőknek számíthat, hiszen az egyik verdéből származó ritkább lehet, mint a másik.
2017. jan. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 polarbeer ***** válasza:
Igen, sokat számít. A G és a J verde általában mindenből ritkább. Van olyan dátum / címlet, amiből sokkal ritkább.
2017. jan. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Ezentúl legalább tudom, hogy mit jelent, így könnyebb lesz dönteni, meiylket vegyem meg.
2017. jan. 31. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!