Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örököltem egy igen "nagy...

Fbvivien kérdése:

Örököltem egy igen "nagy "földet szántó s legelőnek van megjelölve. Tolnában 24,5 HA és 29 AKH sajnos nem vagyok jártas a föld árakban mennyi lehet a mi és max. Amit kérhetek /HA -ért?

Figyelt kérdés

2017. jan. 24. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát 80-100ezer Ft aranykoronánként az ár most.

Sajnos ez nem egy jó föld. Ha 1ha lenne 29ak, akkor azt mondanám hmmm ez faxa kis föld. De úgy hogy hogy a teljes 24,5ha csak össz-vissz 29 ak, úgy azt kell mondanom hogy ez nem túl jó föld.

Árra 3m-ot mondanék. Viszont ennyi pénzért nem szabad eladni. Egy év alatt területalapú támogatás címén kb 1,5 milliót kapnál utána. Inkább tartsd meg.

2017. jan. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ azt hiszem rosszul írtam mert átszámolva 29 akh a föld a földhiv. Papíron a 24,5 ha az 711,8 akh akkor így mennyit érhet?
2017. jan. 25. 07:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja így már mindjárt más. Nem mindegy hogy egy ha a 29ak, vagy a teljes 24,5ha.

Így már azt lehet mondani erre a földre, hogy ez egy klassz kis föld.

Árra én olyan 3m-ot mondanék hektáronként.

2017. jan. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Persze ez csak irány ár. Sok mindentől függ.

Hány darabból áll.

Van e rajta haszonbérlet.

Milyen a tulajdoni hányad.

Milyen a megközelíthetősége.

Van e közelben fizetőképes gazda.

Stb.

Szóval lehet 2m is de akár 4m is. Hallottam én már Bácskában 4m fölött venni hektárját. Ezért mondom ez a 3m/ha jó kiindulás.


Hogy én miért nem tudok egy ilyet örökölni....

2017. jan. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ejha ez jó hír te honnan tudod ezeket földel foglalkozol?? Csak azért kérdezem mert alig akarom elhinni amit irtál :D egybe függő,saját út van hozzá.
2017. jan. 25. 08:37
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

Mg cégnél vagyok vezető beosztásban. Heti szinten vannak földügyeink.

Ha ez a 24,5ha tényleg 711Ak akkor ez egy jó kis föld. Szép áron el lehet adni. Ha pedig ez egyben van akkor az még pluszban egy jó pont.

2017. jan. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!