Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetnétek ha jön fizetési...

Fizetnétek ha jön fizetési meghagyás, vagy vállalnátok a pert, ha valaki az e-mailed feltörésével jut hozzá a személyes adataidhoz és egy cég rajtad követeli egy szolgáltatás árát, amit nem vettél igénybe?

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Honnan vetted, hogy feltörték?

Szerintem simán elolvasta az email-edet és felhasználta az adataidat. Ha gyári gép akkor kolléga, ha otthoni akkor családtag. Esetleg megtudta a levelező szerver jelszót és falhasználó nevet. Ez könnyen megy mivel a legtöbb ember a böngészőjével megjegyezteti. Ez utóbbit minden gond nélkül ki lehet olvasni nem kell feltörni, csak a gépen be legyen jelentkezve az adott felhasználó.

2010. máj. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
az e-mail technikailag egy olyan fajta, amit rengeteg helyen el lehet "fogni" bárhol a küldő és a fogadó között, menet közben jelek nélkül lemásolni, módosítani. Léteznek erre megoldások, csak senki nem használja, mert kevés a visszaélés. fordulj ügyvédhez, még időben. fizetési meghagyás nem poén.
2010. máj. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen szolgáltatás, hogyan kell szerződni, mit tud bizonyítani...

Ha alá kellett volna valamit írni és nem tettem meg, akkor semmiképp. Bizonyítson, aztán ha nem megy, akkor küldöm a börtönbe okirathamisítás miatt.

Ha elektronikusan, és mondjuk sms küldésről vagy fogadásáról van szó, akkor is pereskednék ha nem kaptam és nem küldtem sms-t. Ezt is könnyű ellenőrizni.

Ha úgy látom, hogy semmit nem tudok bizonyítani, ő meg mindent, akkor fizetnék, de azonnal küldenék neki egy ügyvéddel ellenjegyzett levelet, hogy a mai naptól kezdve semmiféle szolgáltatására nem tartok igényt, aztán legközelebb azt lobogtatnám neki.

Persze ha úgy látom, hogy van esély arra, hogy beazonosítsák az adathalászat miatt, akkor meg amiatt tennék büntetőfeljelentést, aztán magyarázkodjon ő.

2010. máj. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Társkereső irodáról van szó, több ember is panasszal élt ellene, most gyűjtöm össze őket és már írtam a Tv ügyvédjének is. Anyám e-mail-jét törte fel valaki, ezt több ember is tanúsítja. Anyám felhívta a céget,hogy visszaéltek az adataival és nem fizet. Távollévők jelenlétében kötött szerződésre hivatkoznak, meg hanganyagra, levelekre. Ha távollévők esetében kötsz szerződést, akkor küldeni kell postán egy példányt és 8 napon belül elállhatsz a szerződéstől, nem? Itt nincs szerződés, anyámat nem hívta senki telefonon, a fizetési meghagyáson anyám leánykori neve szerepel, amit nem használ és semmilyen személyes adat nem szerepel rajta, személyi szám, stb. Valaki beregisztrált a feltört e-mailes címmel+lakcím+leánykori név ez egyenlő a 0-val.
2010. máj. 14. 04:39
 5/9 A kérdező kommentje:

BTK 176/A.§


(1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

2010. máj. 14. 05:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Említetted, hogy vegyük úgy a leendő, felperesnek hanganyaga van. Valószínű nem adja ki mivel rövid vizsgálódás után kiderül, hogy más a hang. Továbbá vélelmezem, hogy rögzítik a szerződés időpontját, így egy telefonszolgáltatót könnyen lehet azonosítani, azon belül, hogy mely telefonról érkezett a "szerződés". Szerintem bátran állj bíróság és a per elé.

Én azért kíváncsi lennék ki "szerződött" a nevemben ebben az esetben. Ha lehet akkor a gatyáját leperelném róla.

2010. máj. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt a Btk. passzust miért idézted be? Annak pont semmi köze nincs az esethez, az, hogy valaki küld neked egyszer egy fizetési meghagyást, természetesen nem zaklatás. Akkor se, ha kellemetlen :)
2010. máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A törvénycikkelyt azért idéztem be, mert nem egyedi esetről van szó, hanem mással is próbálkoztak hasonló módszerrel. Ha lenne szerződés azt alá kellett volna írni nem? Ők hívtak egy fiktív számot, de az biztos nem a mi telefonunk volt, tehát hanganyag sem lehet. Hanganyagot nem, rögzíthet és használhat fel senki sem valaki beleegyezése nélkül és erre a telefonbeszélgetés elején fel kell hívni az ügyfél figyelmét, ha rögzítik a beszélgetést. Fizetési meghagyást sima postai küldeményként küldeni, kitöltetlenül és elismerik benne, hogy nem közvetítettek senkit, holott eddig arról volt szó, hogy közvetítettek. Fizetési meghagyást tértivevényesen kellene feladni, kitöltve. Írjatok priviben és megadom a társkereső iroda címét, hogy nehogy szívózzanak veletek is, már akit érdekel.

u.i: A rendőrségen voltam azt mondták csalásszagú a dolog, ha ismétlődik tegyek feljelentést.

2010. máj. 14. 20:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Csalás miatt már inkább, de a zaklatás tényállásának tényleg semmi köze ehhez. Az olyan esetekre van, hogy mondjuk felhívnak naponta 20szor.
2010. máj. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!