Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol és hogyan kell beváltani...

Hol és hogyan kell beváltani a régi típusú ezreseket?

Figyelt kérdés
Lomtalanításkor előkerült pár régi ezres, azt hiszem még beváltható, de nem tudom pontosan, mit kell csinálni velük - ha odamegyek az MNB-be ott a pénztárnál beváltják, vagy van külön kirendeltség erre?
2008. okt. 14. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

500 forintos (1997. előtt kibocsátott)

Bevonási határidő: 1999. augusztus 31.

Átváltási határidő: 2009. december 31.


1000 forintos (1997. előtt kibocsátott)

Bevonási határidő: 1999. augusztus 31.

Átváltási határidő: 2009. december 31.



MNB Készpénzlogisztika szervezeti egység

1850 Budapest, V. Hold u. 7.



Az Ügyfél által értéknyilvánítás különszolgáltatással feladott, könyvelt postai küldeményben (a továbbiakban: értéklevél) a Bank részére az átváltási határnapig megküldött forgalomból bevont bankjegy és érme ellenértékét a Bank – az ügyfél kifizetésre vonatkozó rendelkezésének megfelelően – postai úton vagy átutalással juttatja el az Ügyfél részére.


Én is ezt intézem!:)

2008. okt. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ! :) Azt még esetleg meg tudod mondani, hogy ilyen értéklevélként hogyan kell a bankjegyeket feladni?
2008. okt. 14. 23:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Postán kell feladni, ott elmondják a részleteket, hülyeséget nem akarok írni, én 750.- Ft-ért adtam fel, úgy tízezer forintot, de még mindíg olcsóbb volt, mint bemenni Pestre! Nem nagyon kapkodtak, 3 hét múlva hozta a póstás a pénzt.
2008. okt. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!