Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy magánnyugdíjp...

Hogyan lehet egy magánnyugdíjpénztárból kilépni? (ING)

Figyelt kérdés
2008. nov. 7. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
önkéntes magánnyugdíj pénztárból ki lehet lépni, de a "sima" magánnyugdíj az kötelező azoknak akik 97 után álltak pályakezdőként munkába, tehát kilépni nem tudsz belőle, max átlépni egy másikba, hogy ennek milyen feltételei vannak, azt legjobb ha a konkrét magánnyugdíjpénztártól kérdezed meg, van-e költsége vagy hogyan kell ezt rendezni
2008. nov. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem az ING-nél voltam,de nem írom ide a nevét a banknak,nem miattuk,hanem magam miatt léptem ki (egyébként semmi bajom velük,a részükről kényelmes ügyintézésüket leszámítva),s mentem át az "Ország Bankjához",mert feltételezem előbb említett pénzintézetről,hogy mire én nyugdíjas leszek,már híre pora sem lesz,legalábbis az országban,hiszen mit lehet tudni...Amikor kiléptem,kb. 1 hónapot kellett várnom,mire - majdnem mindent - elintéztek,azért volt némi lóti - futi a dolgaim után,telefonon is jópárszor noszogatni kellett őket,hogy "ugyan már,mégiscsak lassan 1 hónapja,hogy magukhoz járnak),persze,az utsó pillanatig is kérdezgették,hogy nem gondoltam - e meg magamat,ebből arra következtettem,hogy ülnek az ügyemen,hátha mégis maradok náluk,ha másért nem,a "gyors" ügyintézésük véget :)

Fizetni nem kellett,semmit nem vettek le az eddig befizetett összegből (összesen 5 évig voltam náluk),számlaegyenleget,elszámolásokat adtak a kilépéskor.

2008. nov. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

korrigálás:

7.sor:"...magukhoz járok"

2008. nov. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!