Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Családi kedvezmény, adóelőleg...

Cashis kérdése:

Családi kedvezmény, adóelőleg nyilatkozat 2019. Kaphatok-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tehát én vagyok az apuka, a párommal nem vagyunk házasok se bejegyzett élettársi kapcsolat sincs és a családi pótlékot ő kapja. Apasági nyilatkozat van. A lányom és a párom 1 lakóhelyre vannak bejelentve én máshová és albérletben lakunk mind2 lakóhelytől messzebb de nincs bejelentbe tartózkodási hely.

Tudom e igényelni én és ha igen kitöltésben tudnátok-e segíteni, eltartotti minősítés, jogosultság jogcíme?.

Köszönöm előre is.



2019. jan. 9. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Egy háztartásban élőkre vonatkozik.
2019. jan. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az érvényesítheti, aki a családi pótlékot kapja (igazából aki arra saját jogán jogosult), vagy aki vele egy háztartásban él. Amíg nem jelentkeztek be egy lakcímre, addig nem tudod érvényesíteni.
2019. jan. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Már meg van megkapom mivel a családira ugyanúgy jogosult vagyok csak nem én vettem fel.

2019. jan. 10. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!