Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti is örülnétek, ha bevezetnék...

Ti is örülnétek, ha bevezetnék nálunk is a teljesen szabad hétvégét?

Figyelt kérdés
Arra a francia törvényre gondolok, hogy a munkáltató hétvégén ne kereshessen meg semmilyen a munkával kapcsolatos dologgal. Én személy szerint egyetértek, mert a hétvége szerintem a megérdemelt pihenéssel kellene teljen mindenkinek.

2019. márc. 3. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Csak nehogy hétvégén égjen a házad vagy kapj szívrohamot
2019. márc. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

-Jó reggelt, Józsi! Sajnos a beszállító mára később ér ide, úgyhogy ma csak 10-kor kezdesz, nem most.

- Mi van? Ez mikor derült ki?

- Ja, már tegnap szóltak hogy lesz egy kis fennakadás, csak hát ti hülyék megszavaztátok hogy hétvégén semmilyen munkával kapcsolatos ügyben nem kereshetlek meg, szóval így jártál Józsikám...

2019. márc. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
:D értem a viccet, és persze, vannak olyan munkakörök, ahol éjjel-nappal ügyelet kell legyen. De ahol nem létszükséglet a hétvégi munka, ott miért nyúzzák az embert vele?
2019. márc. 3. 13:24
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Hmm, nem hiszem, hogy ezt felülről kellene szabályozni.

Én ugyan freelancerként dolgozom, de egy-egy helyen huzamosabb ideig. A munkakezdés előtt mindig kerek-perec kijelentem, hogy hétvégén (illetve hétköznap délelőttönként) egyszerűen nem vagyok elérhető. Én úgy látom, hogy a probléma inkább az, hogy az emberek nehezen tudnak nemet mondani.

2019. márc. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ebben van igazság, de sokan egyszerűen nem mondhatnak nemet, mert akkor jön a kirúgással fenyegetőzés. Mondjuk valahol szerencse, hogy munkaerőhiány van, mert így most a nagyurak nem mernek csak úgy kirúgni.
2019. márc. 3. 13:32
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Minek? Bevezetem én magamnak. Soha nem írtam alá olyat, hogy hétvégén is kereshetnek, nem is szoktam felvenni, soha nem volt ebből probléma.
2019. márc. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Ezen mit kell bevezetni? Most sem vagyok köteles felvenni a telefont, vagy emailre reagálni munkaidőn kívül. Szerencsére nem is tudja senki semmilyen magáncélú elérhetőségemet, a céges elérhetőségeimhez meg úgyis csak a céges gépen férek hozzá, ami bent pihen munkaidőn kívül.
2019. márc. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%

# 2


A beosztás kiadásának vannak törvényes feltételei, előtte hétvége nem fér bele a beosztás módosításába, úgyhogy hiába ért be előbb Józsi, attól még jár neki a bér, az meg a munkáltató problémája, hogy gond van a beszállítókkal.

2019. márc. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek!
2019. márc. 3. 16:05
 10/13 anonim ***** válasza:

A 2. hozzászóló példája rossz.

Józsi megjelent reggel a munkahelyen.

Az, hogy a beszállító még nincs ott, nem az ő problémája, hanem a főnöké, Józsinak már ketyeg a munkaidő, és ezzel együtt a jogos bér is.

Ha a csúszás miatt a 8 órába nem fér bele, akkor max túlórával oldják meg, amit a kedves főnök majd kifizet.


Nálam is működik a szabad hétvége.

Ahol nem, ott másik napot kapnak helyette, de a heti 2 szabadnap akkor is jár.

Azt persze nem szeretik hangsúlyozni pl. bolti eladók, hogy ők nem dolgoznak pl. szerdán, amikor más meg igen!


Túlóra meg mindenhol van, de az egy speciális helyzet, nem mindennapos.

De nálunk pl. éveken át ment a hiszti, akkor is, ha választható túlóra volt, hogy jaj de fáradt vagyok, sosincs szabadidőm, nem tudok pihenni...

De azért a választhatóra is bejött a nyomorultja, mert a pénz az mégiscsak jól jön... El kell dönteni! Aki többet dolgozik, többet keres, kevesebbet tud pihenni!

A másik meg el tud menni hétvégén horgászni, de 50 ezerrel kevesebb lesz a fizetése, akkor azt is lehet tőle irigyelni, nem csak a szabadidőt!

2019. márc. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!