Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A felsőoktatási szakképzés...

A felsőoktatási szakképzés (FOSZK) önmagában, diploma nélkül mennyit ér?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják,hogy a FOSZK semmit sem ér,egy OKJ-val is többre megy az ember,mert az gyakorlatorientaltabb.FOSZK csak arra jó,hogy az ember utána rövidítve megcsinálhassa az alapképzést.

Én most járok FOSZK-ra és bár felvennének alapképzésre,nem kívánom folytatni.

Szóval azért kérdezem,tudok e majd valamit kezdeni a Foszkkal vagy nincs értelme befejezni?



2019. júl. 24. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen szakról van szó. Például egy informatikus FOSZK-al ha a gyakorlati tudást magadra szedted a képzés alatt el lehet helyezkedni, csak életed végéig hátrányban leszel azokhoz képest, akiknek egyetemi végzettsége van. A gazdasági FOSZK-ok többsége például értéktelen viszont, adminisztratív melókat tudsz velük megpályázni nulla felemelkedési lehetőséggel és szegényes fizuval. Alapjában véve igaz, hogy a FOSZK akkor jó, ha utána tud Bsc-re menni az ember.
2019. júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1-esnek, ez:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


meg ez:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Tovább nincs kedvem keresgélni.


Kérdezőnek: te már eldöntötted 50 x , hogy nem jársz tovább mi értelme van ennek a kérdésnek? Egész nyáron ezt kérdezgeted - tényleg ennyire ... vagy?

2019. júl. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2

Ott az volt a kérdés hogy váltsak e szakmát helyette ha ez nem jött be.Itt az e kérdés,hogy ha itt maradok Foszkkal is el tudok e helyezkedni,ha nem csinálom meg az alapképzést is.

2019. júl. 24. 13:32
 4/11 A kérdező kommentje:

Ti azt írtátok maradjak mert milyen jó állásom lesz meg meggazdagszik GM-el

De a Foszk mint kiderült értéktelen

2019. júl. 24. 13:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 30x írtuk le, hogy végezd ezt el, de azért szinte minden nap kiírod a kérdést.

Sajnállak, hogy ennyire unatkozol... Vagy pontgyűjtés miatt írsz ki ennyi kérdést? :D


De hogy a kérdésre is válaszoljak: minden egyes magtanult anyaggal több leszel - lehet, hogy majd csak később fogod tudni kamatoztatni a tudádsodat, de érdemes elvégezni - de Te úgysem akarod, szóval felesleges bármit is írnom :-(


"Én most járok FOSZK-ra és bár felvennének alapképzésre,nem kívánom folytatni."

2019. júl. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
2-es: Jaaj nem tudtam, hogy ez már megint a GM FOSZK-os szerencsétlen. Jelentve ismétlésért, unalmas már ez a téma.
2019. júl. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Semmi ertelme, dolgozz segedmunkaskent
2019. júl. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Milyen ismétlés???Arról írtam ki korábban kérdést,hogy érdemes e X szakmára váltanom ha ez nem tetszik.A két kérdésnek köze nincs egymáshoz.

Most azt kérdeztem,hogy. Foszk-kal milyen munkát találnék ha nincs diplomám.De választ most se kaptam.Csak hogy végezzem el.Egy válaszoló írta azt,hogy semmit sem ér a foszk

2019. júl. 24. 15:27
 9/11 A kérdező kommentje:
De ha a foszk semmit sem ér akkor mégis minek befejeznem?
2019. júl. 24. 15:28
 10/11 A kérdező kommentje:
Most megyek a gyártósorra vagy 1 év múlva,nem mindegy?
2019. júl. 24. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!