Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Általában miért a szülőket,...

Általában miért a szülőket, fiatalokat hibáztatják sokan, hogy a legtöbbeknek az egyetlen jövőkép a diplomaszerzés?

Figyelt kérdés

Gyakran a kormánytól is hallani, hogy sok a diplomás.

Én nem tartom soknak, vannak országok, ahol több.Magyarországon ebben az EU-s átlag alatt teljesít, úgy,hogy a diplomások aránya, egyáltalán nem magas.



Az a helyzet, hogy a magyar munkaerőpiacon, ha valaki érdemi szellemi munkát akar végezni, ahhoz a cégek elvárják a felsőfokú végzettséget.

Mit értek érdemi alatt?

Ami komolyabb, mint az adatrögzítés, excel táblázatokba való másolgatás.



Szóval, az,hogy aki teheti, rohan diplomát szerezni, az a munkaerőpiac miatt van így.



Egyébként, nem csak a fiatal generációnál.

Édesanyám 68-as születésű.Az ő volt középiskolai osztályának a többsége diplomás, csak ők nem közvetlenül érettségi után tették le, hanem később, levelezőn.


2019. dec. 23. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
4%

A "jövőkép" azt jelenti, hogy érettségi után nem akar dolgozni? :)


Érettségi után nálunk az igazi lúzerek mentek egyetemre, akik lusták voltak, nem tanultak, állandóan lógtak, és persze nem akartak dolgozni... Így inkább jelentkeztek egyetemre, mert ott: "Jó csajok/pasik vannak, minden héten buli, pia."

Aztán a megszerzett diplomájukkal nem kapták meg az elvárt munkát, most meg dohánybolti eladók, vagy Londoni mosogatók.


Én meg a sima érettségimmel a 0-ról, semmi támogatással összehoztam 2 jól menő vállalkozást.

29/F

2019. dec. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
nem igaz amit írsz
2019. dec. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, ki hibáztatja őket.

A kormány hülye, azt eddig is tudtuk. Majd ha látom őket fizikai melót végezni, akkor elhiszem, hogy az jó perspektíva. Nekik az lenne a fontos, hogy a tömeg ne gondolkodjon, ezért nyomják ezt a dumát. Amúgy meg senki sem akarja kinyírni a testét, ha nem muszáj.

Diplomásnak lenni még mindig jobb lehetőségekkel jár, társadalmilag is hasznosabb, és köztudott, hogy tovább is élnek.

2019. dec. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyetlen jövőkép a diolomaszerzés, mert egy betegségből kifolyólag rengeteg szakmára egyáltalán nem vagyok alkalmas, valamiből viszont meg kell élni, az egyetemek nagy részén nincs alkalmassági vizsgálat, szóval... Ez az egyetlen út nekem.
2019. dec. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Talán azért keresnek diplomást szellemi munkakörbe, mert szükséges a munka elvégzéséhez az egyetemen megszerzett tudás? Csak tippelek. Nálunk a cégnél, ahova kell diploma a felvételhez, oda az egyetemen megszerzett tudás is kell, kivétel nincs.
2019. dec. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Másik oldalról: sok a diplomás, ezért a diplomát nem igénylő feladatokhoz is diplomást keresnek, mert megtehetik.

Ettől még nem jelenti azt hogy ezekhez a munkakörökhöz egyetemen/főiskolán megszerezhető tudás kell.

Ne mondja már nekem senki hogy érettségi után közvetlenül ne tudta volna elvégezni a diszpécseri és/vagy exceltábás melóját az ssc-ben.

Kivételek persze mindig vannak!

Megint más tényező sajnos a szocializmusban kialakult mentalitás. A vállalkozás szabadsága gyakorlatilag nem létezett (max. az ügyeskedőknek és a vége felé), így "szakinak" lenni egyet jelentett azzal hogy egy nagyüzemben vagy alkalmazott. Erre a rendszerváltás utáni összeomlás csak ráerősített mert akkor meg egyet jelentett azzal hogy munkanélküli vagy.

2019. dec. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!