Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki szórakozásból jár...

Ha valaki szórakozásból jár dolgozni azt érdemes elmondani vagy zavarhatja az embereket?

Figyelt kérdés

Tegyük fel adott egy ember aki örökölt 100+ millió forintos vagyont, jól menő cégben tulajdonrészt, és vannak befektetései.


Tehát úgy van havi fix 500-600 ezres netto bevétele hogy egy percet nem dolgozott...Viszont mivel szereti a munkáját eljár dolgozni napi 8 órában, és amit keres 3-400 ezret az a "zsebpénze".


Ez irritálhatja a kollégákat hogy amiből ők egy hónapban élnek az másnak fagyipénz?



2020. jan. 3. 03:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

hát, ha csak 500-600 ezres bevétele van, akkor jobb is, ha eljár dolgozni. Az azért annyira nem sok...

És ha 500-600-at keres, ahhoz képest a 400 miért lenne fagyipénz?

Egyébként igen, irritálhatja a kollégákat. dolgoztam olyan helyen, ahol azért utáltak, mert 20 Ft-tal több volt az órabérem, mint a többieké. (nem, nem vicc)

2020. jan. 3. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Jah én is dolgoztam olyan helyen, ahol azért utáltak, mert diákként kevesebbet kellett adóznom, így többet kaptam kézhez, mint az állandó dolgozók. Szerintük az lett volna igazságos, ha kevesebbet keresek bruttóban, csak volt ez a hülye minimálbér.


A kérdésre válaszolva: valóban nem váltaná meg a világot az 500-zal.

2020. jan. 3. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg hülye aki ilyen fix bevétel mellett heti 40 órában dolgozik 3-400-ért. Abból a 100 misiből sokkal többet is ki lehetne hozni, én inkább azt próbálnám gyarapítani.
2020. jan. 3. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha neked lenne egy céged és valaki azt mondaná hogy csak szórakozásból járna be dolgozni nem félnél hogy trehány munkát végez mert neki kb tök mindegy hogy kivágod? vagy attól hogy mikor már olyan pozícióba kerül hogy nagyban számítanak rá a cégnél annyit mond hogy na jólvan meguntam holnap már nemjövök ha meg pereltek a munkaügyi bíróságon majd postázzák ki a csekket a büntetésről elvégre gazdag vagyok köszipuszi.. szóval szerintem nem érdemes elmondani ezt mert ha van egy kis eszük nem vesznek fel ilyen embert
2020. jan. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Én járok dolgozni, nem, nem nyertem a lottón, de megtehetném hogy nem járok dolgozni, ez titok a munkahelyemen hogy miért van így, természetesen nem tudnak semmit a háttérről.

Nem azért járok dolgozni hogy irritáljam a kollégákat, akiknek lehet hogy ez rosszul esne, nem véletlen hogy titkolja ezt épeszű ember, meg se nem érdekel ez másokat, se nem tartozik rájuk.

Viszon tapasztalatot meg szerzek a munkahelyen, zsebpénzt is kapok, minek üljek otthon?

2020. jan. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Én nem mondanám el.


Egy lottóötös után is járnék dolgozni, mert szeretem a munkámat és megőrülnék otthon a négy fal között egyedül.

2020. jan. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom, hogy a tulajdonrész a cégben az mennyit ér, de 100 millió forint az abszolút nem sok pénz...

10 évre sem elég, ha normálisan akarsz élni és akarsz egy gyereket is legalább.

Ha ingatlant is kell venni, akkir simán elköltheted az összeg felét egyszerre és akkor még csak egy átlag budapesti lakást vettél...


Szóval ha emellett nem értessz a befektetéshez (nem olyan egyszerű az), akkor érdemes dolgoznod, mert legkésőbb 40-50 éves korodra azon találod magad, hogy elfogyott a pénzed és munkatapasztalat hiányában sehol sem alkalmaznak...

2020. jan. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Én nem szórakozásból jártam, hanem mert szükség volt rá. Azt azonban titkoltuk, hogy másik két lakásunk ki van adva. Ha nem lett volna állásunk, akkor szűkösen, de megéltünk volna. Semmi luxussal vagy extrával. Szerintem nem tartják "jó" munkavállalónak azt, aki nincs kiszolgáltatva és nem lehet bármit megtenni vele. Sajnos ez ma így működik.

Legjobb ezt titokban tartani. Szépen meghúzni magad és építgetni a saját vagyonod. Mi is ezt tesszük. Célunk egy olyan havi fix bevétel felépítése, amiből megélnénk szépen, ha nem dolgoznánk is. Ez biztosítaná a nyugdíjunkat is. Ez még évek spórolását és lemondását jelenti. Ismeritek a mondást, hogy mindenki a maga szintjén nyomorog. Ha elszórnánk minden hülyeségre a pénzt, mint sokan, akiknek kicsit több van, akkor az életben nem érnénk el ezt a célt.

2020. jan. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
nehogy elmond, hogy van plusz pénzed. Nekem sem tudják a plusz pénzemet, még azt sem, hogy a vaterán a felesleges cuccaimat szoktam feltenni és időnként eladni. Egyszer nyertem 500 000 Ft-ot, senkinek nem szóltam a munkahelyemen, anyám persze a sajátjában elmondta a kollégájának, nem hitte el, de nem is adta tovább. Nekem úgy tudják, hogy csóró vagyok, a fizum elég a hónap végére és kész. Nem sopánkodok hangosan, hanem csendben maradok. Szerintem a rokonoknak sem szabad ilyet elmondani, de tényleg csak a házastársnak, ki tudja, meddig...
2020. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Én nagyon jól ellennék egy kiskerrttel, főzéssel, hobbisporttal otthon.

Nem kellene nekem, hogy más ossza be az időmet, a rohanó életvitel, heti 40 órában ugyanazt csinálni és mások malmára hajtani a vizet.

Inkább otthon "ülnék" és azzal foglalkoznék, ami igazán fontos nekem és igazán szeretem, de abban se heti 40 órában.



Szóval engem zavarna a tudat, hogy valaki "kedvtelésből" dolgozik.

Persze nem tennék alá.

2020. jan. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!