Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok melyik a legjobb...

Mit gondoltok melyik a legjobb cnc-s munkahely ma Magyarországon? (Siemens, Audi esetleg Bosch)

Figyelt kérdés
Fizetés, munkakörnyezet illetve munkafeleadat tekintetében

2020. márc. 27. 12:18
 1/2 anonim válasza:
Ezek közül az összes rabszolgamunka. Kb. csak rakod a gépet és ennyi. Ilyen helyeken nem tanulsz meg CNC-ni, legalább is nagyon sok idő. Fizetésügyileg a legjobb az egyedi gyártás a kisebb cégeknél, de ahhoz kell a gyakorlat. Vannak olyanok akik 400 felett keresnek kézbe. Ha szerencséd van, akkor betudsz kerülni és valaki megtanít. Ha a szakma érdekel, akkor kisebb cégeknél egyedi gyártás, ha lóvéra mész akkornagyobb cégek 4 műszakba a legjobb. üdv
2020. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Én a késmárk utcai siemensről tudok nyilatkozni és csak mazochistáknak tudom ajánlani, kb havi 170-180 óra munkára számíts, folyamatos gyártás 12 órás műszakok (nappal/éjjel) minden második hétvégédet ott fogod tölteni (péntek, szombat, vasárnap)

A kezdő fizu az asszem 230 nettó próba idő után (most volt emelés úgy tudom 270-290 közé), ami oké csak ezért úgy dolgoztatnak mint a kutyát

Talán a hírdetésben hivatkoznak ilyesmire hogy "szakmai fejlődési lehetőség" ami nem igaz mivel annyira specializált a gyártás hogy szinte lehetetlen hogy valaha is gépbeállítóvá lépj elő

4 darab 5 tengelyes cnc gépet kell vinned ami rengeteg, szerszámozod őket, sorjázod a kész darabokat, lefűrészeled róluk a csonkokat és a korrekciózod őket ami megint hozzáteszem rengeteg munka

Szóval én csak és kizárólag olyan esetben tudom ajánlani ezt a helyet ha nagyon kell a pénz és lehúzol egy két évet de ezt hosszú távon senkinek sem szabadna csinálnia, folyamatos a zaj, bűzlik az egész hely az emulzió gőztől és a folyamatos gürizés (képzeld el hogy egymás után péntek, szombat, vasárnap lehúzol 12 órás éjszakai műszakokat) kicsinálja az embert, egyszerűen vannak ott olyan műszakok ahol 12-ből 11 és fél órát rohangálással töltesz mert annyi szar van és ez nem kivételes eset

A csepeli telephelyükről az hallottam hogy még rosszabb egy itteni kollégámtól.

A boschról annyit tudok hogy a dolgozóknak 5 darab 12 műszakja van egymás után ami megintcsak rabszolgamunka.

Ha cnc-vel akarsz komolyan foglalkozni akkor egyedi gyártásban kell keresned valamit mert ott tudsz rendes szakmai tapasztalatot szerezni, sajnos az ilyen siemenses szakmai "tapasztalatot" azok akik rendes iparban dolgozó cnc-s szakik zöldgomb nyomogatónak fogják nevezni amúgy teljes joggal

Sok sikert a továbbiakban, nem akartalak elrettenteni vele csak leírtam a személyes tapasztalatomat

2020. ápr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!