Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmehetek munkanélkülire, ha...

Elmehetek munkanélkülire, ha a felmondási idő alól felmentettek?

Figyelt kérdés
Felmentettek a felmondási időre a munkavégzés alól, csak a cég kifizeti nekem az erre járó alapbérem. Erre az időszakra elmehetek munkanélkülire? Köszönöm a válaszokat! :)
2020. ápr. 5. 20:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha kezedben a kilépő papír, akkor simán.
2020. ápr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amíg tart a munkaviszony, addig nem.
2020. ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A munkaviszony megszűnt. Felmondási idő alól felmentettek, így elhelyezkedhetek, csak a cég kifizeti az erre járó alapbérem, de a munkaviszonyom attól még megszűnt. Ezért tettem itt fel ezt a kérdést, mert számomra nem egyértelmű a helyzet.
2020. ápr. 5. 20:39
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Valamit keversz. Az, hogy felmentenek a felmondási idő alatt a munkavégzés alól, azt jelenti, hogy még tart a munkaviszony (a felmondási idő végéig), ugyanúgy kapsz fizut, csak nem kell bejárnod.

És van az, amikor a munkáltató eltekint a felmondási idő letöltésétől, ekkor megszűnik azonnal a munkaviszony. Itt viszont fizu sincs, mivel nem dolgozol már ott.

Nálad melyik van?

2020. ápr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
De akármelyik is, ha megszűnt a munkaviszonyod, elmehetsz munkanélkülire.
2020. ápr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Na szóval.

A munkaviszonyom megszűnt, a felmondási idő alól felmentettek, így elmehetek máshova is dolgozni, ezt le volt írva a felmondási papíromra. A felmondási (felmentési) időre jár az alapbérem, amit a cég kifizet. De ebben az időszakban már elhelyezkedhetek máshol is dolgozni. Tehát ha elhelyezkedhetek, akkor a munkaviszonyom a felmondás napjától megszűnt. Mivel 2 munkáltatóval nem lehet jogviszonyom. Így ezért kérdezem, hogy munkanélkülire jogosult vagyok-e? Mivel a munkaviszonyom megszűnt, attól független, hogy kapok bért erre az időszakra.

2020. ápr. 5. 20:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel 2 munkáltatóval nem lehet jogviszonyom"

Ez nem igaz. Akárhány munkahelyed lehet egyszerre. Milyen dátum van a felmondáson, mikor szűnik meg a munkaviszonyod?

2020. ápr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A munkaviszonyom április 6-án.

Bele van írva az is, hogy a felmondási idő teljes időtartamára felmentjük a munkavégzés alól, így nyugodtan elhelyezkedhet. De bele van írva az is, hogy május 5.

A jogviszony dolgot úgy értettem, hogy nem lehet egyszerre 2 főállásom. Viszont április 6 után mehetek máshova is dolgozni főállásban, tehát akkor egyértelműen a munkaviszony megszűnik. Azért volt ez a kérdésem, hogy ilyenkor jogosult vagyok-e már munkanélkülire.

2020. ápr. 5. 21:07
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
A munkavégzés alól felmentettek, máshol tudsz dolgozni, de álláskeresésire majd a mv megszűnése után leszel jogosult, májusban.
2020. ápr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Te valamit nagyon félreértesz.

Van jogviszonyod - május 5-ig. A felmondási idő alól felmentenek, tehát nem kell dolgoznod, de kapod a béred MIVEL JOGVISZONYOD ÉL!


Dolgozni elmehetsz "főállásba" ahova akarsz, ez nem függ attól, hogy él-e a jogviszony az előző céggel vagy sem. Lsd fél parlament 6-8 "munkahelyről" vesz fel munkabért.

2020. ápr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!