Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire etikus júliusban...

Mennyire etikus júliusban munkahelyet váltani úgy, hogy tudom hogy júliusban van lefoglalt hosszú hétvégés nyaralás?

Figyelt kérdés
A munkahelyemről simán kiléphetek máról holnapra, és simán felvennének odda, ahova menni szeretnék...
2020. jún. 22. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Mit szamit etikuse?
2020. jún. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Hajrá.

De a munkaviszony első három hónapjában nem kötelesek a szabit a kérésednek megfelelően kiadni.

2020. jún. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Úgy etikus, ha elmondod, hogy mikor tudod megszüntetni a jelenlegi munkaviszonyod, mikor tudsz kezdeni, és mikor lenne a nyaralás, melyik napokon nem tudsz menni. Aztán vagy elfogadják ezt, vagy nem.

Mindenesetre a többség nem néz jó szemmel egy ilyen kezdésre.

2020. jún. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Mármint az új hellyel szemben mennyire korrekt, hogy rögtön szabival kezdenél, vagy mi pontosan a kérdés?
2020. jún. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én simán váltottam már úgy, hogy az új munkahelyem próbaidő alatt volt 3 hét szabim. Amíg szólsz és leokézza az új munkáltató, addig teljesen oké. Ha nem, akkor a te döntésed, hogy váltasz-e úgy, hogy lemondasz a szabiról.
2020. jún. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szólj előre. Ha hosszú hétvége, gondolom 1-2 hétköznap esik bele. Ha nagyon kellesz nekik, ez már nem oszt, nem szoroz.

Rosszabb esetben megbeszélhetitek, hogy mikor kezdj az új helyen (a nyaralás után), és annak megfelelően mondasz fel itt.

2020. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!