Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépgyártástechnológiai technik...

Gépgyártástechnológiai technikus szakmát érdemes kitanulni?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy szakemberből hiány van, meg adnak ösztöndíjat is.

De én ismerek 3 embert aki ezt végezte és egyik sem a szakmájában dolgozik, egyik sofőr, másik operátor, harmadik raktáros. Azt mondják 3 év gyakorlat nélkül nem veszik fel sehova őket, azt meg nem tudják hol megszerezni.



2020. júl. 12. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem érdemes.

Inkább egy műszaki diploma.


Magyarországon a munkaerőpiac nagyon beszűkült.Alig vannak technikusi, középfokú műszaki végzettséggel betölthető állások.


Az a jellemző,hogy vagy diplomás munkakörök vannak, vagy pedig operátori,betanított.

2020. júl. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De nincsenek meg a képességeim ahhoz, hogy egy mérnöki kart elvégezzek. Fizika sem megy és nem is vagyok túlzottan műszaki beállítottságú.

Ennek fényében nem kéne inkább szakmát tanulnom?

2020. júl. 12. 17:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy műszaki típus, akkor miért akarsz ilyen OKJ-t végezni?


Amúgy meg, van műszaki menedzser szak is.Ott lazább a fizika, mint a mérnökin.

2020. júl. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Ha nem vagy műszaki típus, akkor miért akarsz ilyen OKJ-t végezni?"


Hát, most mi mást csinálhatnék? Menjek el valami bölcsészkarra? Olyan végzettséget akarok amiből meg is lehet élni.


Egész közép iskola alatt nem tanultam a matekot meg a fizikát, csak 2-essel átmentem. Ezt persze utólag bánom már. De már elestem attól, hogy műszaki egyetemre menjek. Az alap tudásom sincs meg hozzá.

2020. júl. 12. 18:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Igazából, egy jó matek magántanár feltudna fejleszteni a matekodat.

Másik opciónak ott vannak, a gazdasági szakok.

Fizika ott nincs, de matek az hasonló, mint a műszaki szakokon.


Ha, meg mindenképpen elzárkózol a matektól, akkor is van megoldás.Például nemzetközi igazgatás szak:

[link]



A mai munkaerőpiacon, ha szellemi munkát akarsz, ahhoz kell valami diploma.

2020. júl. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na ez a szak érdekesnek tűnik és illene is hozzám. De el lehet vele helyezkedni? Lehet vele jól keresni?
2020. júl. 12. 18:25
 7/8 anonim ***** válasza:

6#


Ellehet vele helyezkedni.De, nyelvet mindenképpen tanulj hozzá.


A multik szokták keresni a "nemzetközi" diplomásokat.

2020. júl. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Parom ezt vegezte el kb 6 eve,azota ebben is dolgozik.

10 eve van a munkahelyen,sima gyartosoron kezdte.lerakta az erettsegit,majd ezt a gepgyartas technologust.a ceg fizette mindkettot.elobb minosegellenornek lepett egyet,aztan az iskolaval parhuzamosan bekerult meroszobaba.

Netto 4-500 kozott keres vele,plusz a negyed eves premiumok.

Itt helyben mehetne mas cegekhez ugyan erre a munkakorre.altalaban keresnek embert.

2020. júl. 15. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!