Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A KSH bérstatisztikái helyén...

A KSH bérstatisztikái helyén valóak, vagy sem? Sokan azt írják, hogy mindenki minimálbéren tengődik, de egyre-másra látjuk ezen az oldalon is a sokszázezres szakmunkás és gyártósori fizetéseket.

Figyelt kérdés

Szerintem teljesen oké a KSH, nem a Fidesz hamisítja meg.


Szerintem valós probléma, hogy valóban van egy olyan réteg, aki a közszférában dolgozik, hasznos, értelmiségi munkát végez, képzett, mégis alulfizetett. (pl. óvodapedagógus, gyógypedagógus, tanár, eü. dolgozók)


Az ő bérük valóban emelésre szorul.


Viszont itt az oldalon rengeteg jó fizetést is olvasni, ha valaki ért valamihez a versenyszférában, hajlandó új, piacképes szakmát elsajátítani, dolgozni, az jól keres. A közszférában, illetve az állami cégeknél is ki lehet fogni jobb béreket. A probléma itt inkább azzal van, hogy valóban van egy olyan irodista réteg, aki nem túl képzett (azaz nem informatikai, műszaki, pénzügyi szakember), akik kapnak olyan 150-220 nettó körül, de őket annyira nem tudok sajnálni, mert nekik is ott lenne a lehetőség, hogy váltsanak, pl. hegesztő, és hasonló munkakörre, de kényelmesebb nekik az iroda.


Illetve van egy vidéki réteg is, akinek tényleg csak a 140 nettós gyári munka a megoldás.


De szerintem valóban annyit keres az átlag magyar, amit a KSH leközöl.


2020. júl. 12. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek a KSH-nak olyan értelemben, hogy a rendelkezésére álló kereseti adatokat nem hamisítja meg. Figyelembe kell azonban venni, hogy a KSH a legalább 4 vagy 5 főt foglalkoztató cégek adataival dolgozik, ami nyilvánvalóan nem ad teljes képet.
2020. júl. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most nem a módszertan a kérdés, hanem, hogy reális-e a 260 nettós átlagkereset, szerintem igen.
2020. júl. 12. 17:42
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Kamuk ezek az adatok. Ismerőseim közül is csomóan dolgoznak minimálbérért. Ismerek olyanokat, akiknek van szakmájuk, de nem tudtak elhelyezkedni benne.

A gyk-s kommenteket meg nem érdemes alapul venni.

2020. júl. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Ok, legyen az átlag a minimálbér, de, akkor hogyan tudják kifizetni a 100e feletti albérleteket? Szerintem a 200e alatti melókra nehéz értelmes embereket találni, még egy biztonsági őr is megkeresi a nettó 240e-et. Max úgy jön ki nekem ez a minimálbéres dolog, ha a foglalkoztatás szürke. 140-160e nettóból nem lehet megélni, max úgy, ha ketten vagytok a rezsiköltségekre, de ennyiből jövőt azt biztosra nem építesz.
2020. júl. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Így van, covid előtt legalábbis Bp.-en 1-2 minimálbér volt, mégis tolongtak érte az emberek, rengeteg ember külföldön nyaral, Balatonon 4 csillagos szállodák dugig, utakon sok szép új autó, sok új építkezés, munkahelyeken sok felmondó kolléga, találnak jobbat.
2020. júl. 12. 17:52
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Pesten lehet, de vidéken sokkal rosszabb. Minimálbér felett nem nagyon találsz munkát. Persze lehet okoskodni Pestről, de fogalmatok sincs mi van vidéken
2020. júl. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"De szerintem valóban annyit keres az átlag magyar, amit a KSH leközöl."


3 Millió ember alapján készül a bérstatisztika és 4,4 millió ember dolgozik a foglalkoztatottsági adatok alapján.

azaz a dolgozók több, mint negyede kimarad a statisztikából.


Ha megnézed a jövedelemeloszlás statisztikát az átlagbér az nagyon nem középen, hanem jóval felette van.


A budapesti átlagfizetés majdnem 100 ezerrel az országos átlag felett van jelenleg a KSH adatai szerint 476 000 Forint, míg az országos átlag 384 ezer Forint.

Így abból kiindulni, hogy a Budapesti tapasztalatok alapján "260 nettós" átlagkereset a reális azt jelenti, hogy nem hiszel a KSH adatnak, mivel a fővárosban a nettó átlag 316 968.


Budapesten, és GY-M-S megyén kívül egyébként a nettó átlag mindenhol 260e alatt van még a KSH szerint is.

2020. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vidéken a megyeszékhelyeken kívül a nettó 200 ezres fizetés már jónak számít mindenhol. Az átlagot Budapest dobja meg, illetve egy-két megyeszékhely/nagyobb ipari központ. Ráadásul nem is számolnak mindenkit bele a statisztikába, mert érdekes módon pont a feltételezhetően legrosszabbul keresőket egyszerűen nem veszik figyelembe.

De ha el is fogadjuk a 260 ezret, pl. dollárba átszámítva még ez is egy szánalmas összeg...

2020. júl. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem átlagbért, hanem mediánbért kellene számolni, mert az mutatná meg, hogy aki a skála közepén van, mennyit keres. Az átlagot torzíthatja az is, ha sokan nagyon keveset keresnek, vagy ha valamennyien nagyon sokat.
2020. júl. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!