Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kiknek lehet elmondani mennyit...

Kiknek lehet elmondani mennyit keres az ember? Nincs még ezzel tapasztalatom. 20/F

Figyelt kérdés

Kijöttem nyárra Angliába dolgozni fizikai munkát és úgy néz ki meg tudok keresni 8 hét munkával olyan 1,6-1,8 millió forintot, amiből a költségek levonása után (repjegy oda-vissza, kaja, szállás) marad majd tisztán kb 1,4-1,5 millió amit hazavihetek. Meg mondták, hogy igazából minden nyáron kijöhetek amíg akarok. Egyetem mellett ez így hatalmas lehetőség gyűjtögetni a következő néhány évben. Mondták, hogy a Brexit se szól bele, mert nyári idénymunkások ezután is jöhetnek-mehetnek bármikor, meg itt is van olyan magyar kollégám, aki már szintén kijár vagy 5 éve.


Na de az a kérdésem, hogy ezt kinek mondhatom el úgy, hogy ne éljenek vele vissza, ne ébresszen irigységet, ne akarjanak kölcsönkérni, stb? Azért is kérdezem, mert régen eléggé kicsi baráti köröm volt, gimiben kb csak volt 3 legjobb barátom, akiket már ismerek 5-6 éve és ennyi. Nekik elmondtam a dolgokat, meg persze a szűk családnak. Viszont most az egyetemen elég sok új barátom, haverom, ismerősöm lett, akikkel legalább heti szinten tartom a kapcsolatot. Itt már túl sok lenne ezt elmondani pár embernek, akikben megbízom? A felnőtt életre előre is kérdezem igazából ezt a dolgot, hogy hogy működik, de speciálisan az én esetemre is örülnék ha válaszolnátok.

20/F


2020. júl. 13. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Bárkinek. Csak a társadalom hülyesége, hogy a fizetés tabu dolog.
2020. júl. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Én csak a nagyon szűk családi / baráti körben mondom el. Távolabbi haveroknak már nem.
2020. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

nettó nyereséged 2250 font / hó, szállást, kaját kifizetve, idénymunkásként.


Szóval olyan nettó 2700+ fontot kézbekapsz?


Ez eléggé hihetetlenül hangzik, már nem azért.

2020. júl. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
94%
Hát én nem hiszem hogy sokmindenkinek elmondanám, bár nem tudom milyen a barátitársaságod. Sajnos elég sok a kamu érdek barát, legalább is nekem ez a tapasztalatom.
2020. júl. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Miért kéne elmondani? Amúgy 2 hónapra a megélhetés, plusz repjegyek csak 2-300 ezer? Az hogy? Nekem itthon rezsi+kaja simán elvisz 200-at 2 hónap alatt, ha nem többet.
2020. júl. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
8 hétre 2-300 ezer a költség Angliában? Nekem ez sántít. Biztos nem számoltál el valamit?
2020. júl. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akkor essünk neki. Az angol minimál órabér 8,72 font vagyis olyan 3400 ft. Heti 6 napon 12 órát dolgozunk, vagyis heti 72 órát. (Ami megengedett, mert nem egész évben dolgozunk így csak olyan 1,5-2 hónapot és azt nem nézik hogy az év többi részében nem élünk/dolgozunk Angliában.) Hetente megkeresünk 627 fontot vagyis 250 ezer forintot. (Ezek most csak kb számok.) Ez a bruttó, de Angliában sávos adórendszer van, évi 10 ezer font jövedelem alatt 0% az SZJA. (Azon kívül egy kevés egészségügyi járulékot vonnak le, ami olyan 6-8%.) Lehet bármeddig maradni augusztus vége és szeptember közepe között, szóval még én sem tudom mennyit leszek kint, de 8 hetet terveztem. Az első héten (múlt héten) csak 4 napon 9 órában dolgoztunk, ezért az nem számít teljes hétnek, teljes keresetnek.


A szállás annyi, hogy a cég telephelyén lakókocsitábort állítottak fel az idénymunkásoknak, amiért levonnak a fizuból heti 30 fontot (12 ezer forintot). Itt van a munkahely 2 percre.

A kaja annyi, hogy a Tesco házhoz hoz bármit. Az árak durván ugyanannyik, mint otthon. Másra nem költünk. A várostól több kilométerre van a cég telephelye. (Mezőgazdaság.)

Repjegy egy irányba olyan 40-50 ezer most, taxi a reptérre másik 15-20 ezer összesen a két útnál. Egy magyar sofőr csávó fejenként 12 fontért hozott el minket a 100 km-re lévő reptérről.Így már kijön, hogy 2 hónapra olyan 250-300 ezer a fentiek költsége.


5. Nem rendelni kell a kaját, meg étterembe járni, nem készételt kell venni, hanem megvenni az alapanyagokat és otthon elkészíteni. Mármint akkor, ha nincs rá pénzed, mert nyilván amúgy ezekkel semmi baj. Én Magyarországon is olyan 45-50 ezer forintot költöttem ételre egy hónapban úgy, hogy ez már testépítő étrend volt és az átlagembernél többet ettem mennyiségre. Majd ha felnőtt koromban később jómódú leszek, akkor én is többet fogok költeni kajára, többet engedek meg magamnak, de most nem kell szórni a pénzt, amíg nincs miből.


+Még egy: A haverom aki beajánlott elküldte a tavalyi két fizetési csekkjét. Szívesen elküldöm bárkinek privátban a két pdf-et valahogy, amin ott van hogy ő is tavaly 8 hét munkával nettóban 4300 fontot keresett. (És még ebből jöttek le neki a kaja, utazás költségei de a szállás már ebből le van vonva, előbbiekre költött 320 ezer forintot.) Van még egy kis Harvest Bonus és Holiday Bonus is amik párszáz font, azokat nem számoltam bele, nem tudom a cég/angol állam hogy számolja ki azokat.

2020. júl. 13. 17:52
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Ez kib@szott durva :D Jóba nyúltál.
2020. júl. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk heti 6 napot dolgozni 12 órában 8 héten keresztül már már embertelen.
2020. júl. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Függetlenül attól, hogy igazából bárkinek elmondhatod, Magyaroszágon a titkolás és az irigykedés is benne van a kultúrában, nyilván egymással összefüggésben. Ez nem azt jelenti, hogy minden egyes ember irigy és minden egyes ember elől titkolni kellene, de differenciálj. Amúgy pedig magánügy, tehát vezérszabályként okkal beszélünk róla, ok nélkül meg nem.
2020. júl. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!