Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki elmagyarázná?

Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés
Diák vagyok. Elhelyezkedtem nyári munkára.A munkaszerződés szerint egy hónapra a bruttó bérem 120750 forint. Három hetet dolgozok napi 6 órában.Ha nem tévedek ez 90562 forint bruttó. 15százalékot vonnak le mert diák vagyok. Így nettó 76978 forint. Hetente kapom a fizetésem. Ami 17455ft/hét NETTÓ. Ez három hétre 52365 forint. Én számolok rosszul vagy kevesebbet kapok mint kéne?

2020. aug. 5. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Hol dolgozol?
2020. aug. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez az önkormányzatos munka, amit a napokban is kérdezett valaki, nem? Annál a kérdésnél is arra jutott a többség, hogy mivel nem iskolaszövetkezeten keresztül dolgozol, így 66,5%-ot vonnak. De annak 20 ezernek kéne lennie hetente. Kérdezd meg a munkáltatót, vagy nézd meg a bérlapodat. Nem vonnak még valamit pluszban?
2020. aug. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeséget írtam, 33,5%-ot vonnak, 66,5% marad.
2020. aug. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Helyesen írja a 2-es! Ha nem diákszövetkezeten keresztül dolgozol, akkor úgy adózik és a járulékfizetés is ugyanaz, mintha felnőtt munkavállaló lennél.

itt olvashatod:


[link]


Munkaviszony adózása és járulékfizetés


Van, amikor a diákot munkaszerződés alapján munkaviszony keretében foglalkoztatják (bár nem ez a tipikus). Ekkor nincs különbség diák és nem diák között. Bérjövedelemnek számít, ezért 15 százalékos személyi jövedelemadót (szja) kell utána fizetni, valamint 8,5 százalékos egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulékot és 10 százalékos nyugdíjjárulékot is levonnak (2020. július 1-jétől egységesen 18,5 százalék a társadalombiztosítási járulék)

2020. aug. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

folytatom az előzőt... a nettober.com weboldalon a kalkulátor pikkpakk kiszámolja. [link]


Bruttó 120750-nek a nettója 80.300 egy teljes hónapra. Ezt a három hét miatt meg kell szoroznod 21/30-cal, ami 0,7. Az eredmény 56210 Ft.

2020. aug. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!