Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora a különbség a BME és...

Mekkora a különbség a BME és Miskolci Egyetem, logisztikai mérnöki szakjai között?

Figyelt kérdés

Igazából egy olyan cégnél dolgozom most, ami a következő 10 évben áttörést érhet el okosraktárak terén...

Engem ez a vonal nagyon érdekel.

Jelenleg egy humán diplomám van, ami ezen a területen nem sokat ér...

Szeretném elvégezni a fent említett szakot.

Fel is vettek pár éve a BME-de, de végülis akkor nem iratkoztam be, mert akkor semmiképpen sem tudtam volna ott hagyni a melót és ez ugye egy elég nehéz reálos szak, ami a BME-n nappalin van.


Most is az a dilemmám, hogy hol kéne inkább elvégezni a szakot...

Ugyanis jelenleg már meg van az anyagi hátterem ahhoz, hogy pár évig ne dolgozzak főállásban, ilyen szempontból mehetnék a BME-re már.

Viszont most meg az a baj, hogy már 7 éve vagyok a cégnél, már elég jó kapcsolataim is vannak, a felettesekkel is jó viszonyt ápolok (jó munkát is végzek) és az évek alatt már másodszor léptem jobb pozícióba...

Viszont a jelenlegi diplomámmal innen már nincs nagyon tovább, persze a fizetést még lehetne növelni, ha még több évig maradnék... De nem annyira ez az irány érdekel.

Mivel az anyanyelvemen túl még 2 nyelven beszélek elég jól, a cég külföldön is alkalmazhatna egy műszaki diplomával...

Erre tettek utalásokat is.

Ezt a bizalmat és ahogy most hozzám állnak, legalábbis az itthoniak, nem biztos hogy el kéne dobnom, ha a más jellegű céljaimat úgyis ennél a cégnél lenne a legnagyobb esélyem megvalósítani.


Így a BME helyett arra gondoltam, hogy a Miskolcin végezném el a szakot levelezőn, vagy akár arra hogy egy gépészmérnökit végzek egy XY egyetemen, ahol indul szintén levelezőn...

És akkor tudok mellette tovább dolgozni, ugyan még a mostani eltérő területen, de legalább ugyanannál a cégnél.


Ez csak akkor nem jó, hogyha a BME annyival hasznosabb tudást ad, hogy nem éri meg máshol tanulni... Ugyanis tudom, hogy elsősorban az önszorgalom a fontos, azért munka és egyetem mellett (még ha az levelező is) nem biztos, hogy van olyan az embernek...


Mit gondoltok?



2020. aug. 16. 20:10
 1/4 A kérdező kommentje:

Még egyébként 30 alatti vagyok, de nem sokkal.

Szóval ha valaha akarok karriert váltani, akkor szerintem minél hamarabb rá kell állnom, keményen.

2020. aug. 16. 20:11
 2/4 anonim válasza:

Szia.Jelenleg Budapesten dolgozol es ott is élsz?

Nyugodtam írhatsz privibe is akár.

2020. aug. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia. BME minden más műszaki egyetemnel nehezebb egy fokkal, ám azt nem állítanám, hogy annyival hasznosabb vagy több tudást ad, pláne logisztikai vonalon. A diploma persze többet ér onnan, de ez inkább pályakezdőként döntős. Viszont a miskolci diplomával sem járnál rosszul, második legjobb az országban, ha műszaki területről van szó.


Én inkább alapjaiban gondolnám át ezt az egészet, mert egyik mérnöki szak sem olyan, amit félgőzzel el lehetne végezni. Pláne a gépész, de a logger sem. Lesz kb. 10 olyan targyad ahol szívatások nélkül is vért kell izzadni, annyira nehéz, és legtöbbször nem is a tananyag mennyiségével van a baj. Ugye matekos tárgyakról van szó...


Szóval, ha gyenge vagy matekból és fizikából, akkor inkább felejtsd el, a sajat érdekedben ne kockaztasd a mostani egzisztenciadat. Régen volt már a középiskola, eddig humán területen dolgoztál...

2020. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézd, ha már van fix munkád, akkor nem az egyetem neve fog számítani, főleg nem úgy ha maga a cég utalt a műszaki vonalra. Itt most a legkönnyebb utat érdemes választani, mert tanulás mellett a gyakorlatban is kb azonnal láthatod a dolgokat. Amúgy a Széchenyi István Egyetem (Győr) logisztikai szakán is gondolkozz el, mert az Audi pénzeli a kart elég rendesen. Levelezőn is van.
2020. aug. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!