Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az aminek érdemes szerepeln...

Mi az aminek érdemes szerepelnie egy jó motivációs levélben?

Figyelt kérdés
2020. szept. 7. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Megszólítás.

Mutatkozz be röviden, velősen, de ne úgy, hogy "Gipsz Jakabnak hívnak...". Ne másold a CV-d, nem kell leírnod még1x, milyen sulit végeztél és hol dolgoztál.

Legtöbbször a CV-vel együtt nézik a kísérőlevlet (én anno 1 pdf-ben küldtem mindkettőt), így legjobb, ha leírod azt, amit a CV-dben nem volt hely kifejteni. Ne, vagy ne csak általános munkatapasztalatokat írj, hanem konkrét példákat, ha kell, számokkal stb. alátámasztva. Ne azt írd, hogy targoncáztál, hanem hogy hogyan segítettél rendbe tenni a palettákat.

Fogalmazd meg az elért eredményeidet. Ha pályakezdő vagy, jó eséllyel akkor is tudsz mesélni a suliban, vagy szakmai gyakorlaton tanultakról. Ha ilyen nincs, akkor is minimum 18 éves vagy, ennyi idő alatt csak tanultál valami programot, soft skill-t, bármit magadtól. Fogalmazd meg, miért erre a pozícióra és erre a munkahelyre jelentkeztél. Mivel tudnád segíteni a csapatot. Inkább a szakmai oldaladra kíváncsiak, de szerintem nyugodtan belevihetsz egy kis személyes vonalat is.

Elköszönés, név.

És persze legyél tömör, próbáld meg egy A4-es oldalnak a felét elfoglalni. Az elsődleges cél az, hogy behívjanak egy interjúra, ehhez viszont az kell, hogy egyrészt elolvassák, a másik, hogy felkeltsd magadra a figyelmet.

2020. szept. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi.

Viszont ami még nekem kérdéses, hogy messze élek az álláshelytől viszont ott tanultam. Vegyem bele hogy hajlok az odaköltözésre? (nyilván s.r mert elviszi a fizetés harmadát ezt nem írom bele)

Budapesten voltam már interjún, ahova nem kellett motivációs de fennakadtak a távolságon. Bár ott legalább a havi költségeket fizették volna.


Vagy ezzel jobb nem foglalkozni és majd szóba kerül ott?

2020. szept. 7. 18:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell beírnod, hol laksz, ahogy a születési évedet se. Régi tévhit, hogy ezeket az adatokat fel kell tüntetni, holott éppen akkor jársz jól, ha nem teszed. Interjún is elég lesz annyit mondanod és csak, ha rákérdeznek, hogy a lakhatás/költözés részedről nem gond, megoldott.

#1 voltam.

2020. szept. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!