Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék a pályaválasztással...

Szeretnék a pályaválasztással kapcsolatban segítséget kérni Tőletek! ?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, suliban mindig jól teljesítettem, ezért sosem tudtam rájönni, hogy mi is az az egy szakma, ami igazán érdekel. Mostmár kicsit leszűkítettem a kört, és vagy valamilyen társadalomtudományi vagy gazdasági szakot végeznék el. Érdekelne, hogy szerintetek melyikben van több jövő, melyik biztosít jobb előrelépési lehetőséget? Melyikből lehetne karriert építeni és nem utolsó sorban jól keresni? Előre is nagyon köszönöm az érdemleges válaszokat!

2020. szept. 26. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a gazdasági, de saját tapasztalatból mondom, nagyon fiatal vagy még, ne kapkodd el. Ha nagyon nem tudod, hogy mit is szeretnél, inkább dolgozz 1 v 2 évet és tanulj nyelvet/nyelveket. Sajnos én elkövettem azt a hibát, hogy nem is tudtam igazán mi szeretnék lenni, de erőltetésre elvégeztem egy olyan szakot, amiben eszem ágában sincs már dolgozni. Később mentem csak egyetemre és az lett a vége, hogy igaz nem kellett eltartani, mert dolgoztam az egyetem mellett, de nyílván csak diákmelót, nos közel 30-hoz leszek pályakezdő. Sokszor bánom, hogy nem voltam elég talpraesett, hogy a sarkamra álljak és ne pocsékoljak 1 évet sem olyan szakmára amit nem akarok már és amikor nem igazán tudtam még, hogy mit is szeretnék, nem hagytam ki inkább 1-2 évet és nem dolgoztam.
2020. szept. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gazdasági diplomával szélesebb az elhelyezkedési lehetőséged, több potenciál van benne, mint a társadalomtudományokban. Viszont ez utóbbit sem szabad lebecsülni, van abban is bőven fantázia, egyikkel se nyúlsz mellé. A fő kérdés az, hogy melyik érdekel inkább. Ha a magyar, töri megy jobban, akkor valamo társadalomtudományi szak. Amennyiben a matek, akkor inkább gazdasági.
2020. szept. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét szak nagyon.nagyon szerteágazó. Inkább azt kellene megtalálni mi az ami érdekel, mi az amivel szeretsz foglalkozni, majd megkeresni, hogy milyen szakokon lehet olyan tudást szerezni, amiből aztán meg is lehet élni
2020. szept. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a gazdasági szakokat javaslom. Menj fel egy álláskereső oldalra és nézd meg mennyi munkát és mennyire különféléket ajánlanak, ha gazdasági diplomád van. Nyilván vannak matekosabb és kevésbé matekos szakok is, de, ha érdekel téged, akkor a matekosak se fognak lehetetlen akadályt okozni. Ha ezek mellé még hozzá teszel 2 nyelvet magas szinten, akkor nagyon jó elhelyezkedési lehetosegeid lesznek.
2020. szept. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagy szépen köszönöm a válaszokat és a segítséget!
2020. szept. 28. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!