Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláshirdetésnél mikor "főisko...

Álláshirdetésnél mikor "főiskola" vagy "felsőfokú" végzettséget kérnek, akkor az BSc vagy MSc szintnek felel meg?

Figyelt kérdés

Illetve, ha "egyetem" végzettséget kérnek akkor azt mit jelent?

Mérnöki végzettségekre gondolok.

Kérek valakit hogy magyarázza el nekem, sajnos abban a helyzetben vagyok, hogy pár hónapja rendelkezem egy BSc diplomával, és ez a része nem világos.


Illetve, ha BSc végzettségű munkavállalót keresnek, akkor az adott állásra az MSc végzettséggel rendelkezőket nem is vennék fel?


Jelenleg MSc-t csinálom.



2020. okt. 13. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy láttam, mindig pontosan jelölik a BSC/MSC elvárást. Ha nem, akkor a BSC is jó lesz.
2020. okt. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Felsőfokú = mindegy, hogy egyetem vagy főiskola

Miért ne vennének fel valakit msc-vel ha bsc-t keresnek? Minek sorolják fel, hogy végzettség fősikola, egyetem, bsc, msc, dr, mittudomén? Bocs, meg fogsz sértődni, de nekem eléggé hihetetlen, hogy valaki tanul 4 évig akármit felsőoktatásban és ennyi paraszti esze ne legyen. Mindegy, hogy könyvtárosnak vagy mérnöknek tanultál. Nem írnak maximum, a "megengedett" legmagasabb végzettséget. Azt írják, hogy minimum milyen végzettséggel kell rendelkeznie a jelentkezőnek, mit várnak el.

Persze majd jön valaki, aki azt mondja, hogy de igenis van olyan, hogy valakit nem vesznek túlképzetteket, de felsőfokú végzettségnél az msc nem túlképzettség. Az a túlképzett, aki egy középfokú végzettséget igénylő munkára msc-vel jelentkezik.

2020. okt. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

BSC főiskola

MSc Egyetem


Régen ugye nem voltak szetszedve úgy tudom.


De én ilyen hirdetéssel még nem találkoztam ahol így írták volna..


"Egyetemi vagy főiskolai tanulmányok" max így láttam leirva

2020. okt. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Na elmesélem. Egyetemen végeztem még a bolognai rendszer előtt. Idióta barom HR-es azt mondja ők MSc embert keresnek és a pályázatom nem felel meg a kiírásnak sem.

Mondom aztán miért nem? Mert nem Msc. Kérdezem mesélje már el egy 1998ban végzett ember hogy lenne Msc amikor ez még nem is létezett itthon? És egyetemi végzettségem van, osztatlan 5 éves képzés. Erre tátotta a száját mint egy szopós k***va hogy jaaaaa tééééélllegg....


És ez van állásban HR munkakörben!

2020. okt. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
9%

#3


Régen is volt üzemmérnöki és okleveles mérnöki képzés, szóval ez az elképzelésed megbukott.

2020. okt. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!