Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A teljes éves szabadnapjaimat...

A teljes éves szabadnapjaimat kivehetem akkor is ha év közben léptem be?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg csak arányosan?

Illetve kötelező kivenni/kiadnia a munkáltatónak?



2020. nov. 20. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Csak időarányosan. Kötelező kivenni/kiadnia a munkáltatónak, habár olyan helyek vannak, ahol a felsővezetés engedélyezi, hogy az idei szabikból lehet a következő évre, pl. január vagy február végéig átvinni, illetve abból sok helyen nem szokott probléma lenni, ha az év végén (december utolsó napjaiban) megkezdett szabadságot megszakítás nélkül tolod újévre. Minden esetre alapvetően a tárgyévi szabadnapokat a következő évben "görgetni" nem lehet, de ha szerencséd van, valamennyi rugalmasságba belemegy a munkáltatód. Ezt viszont vele kell megbeszélned, ha ilyen igényeid vannak.
2020. nov. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

Azért ez nem teljesen így van. Ha október 1 után lépsz be, akkor következő év március 31-ig lehet kiadni az előző évre szóló szabadnapokat.

Az is előfordulhat, hogy a szabadságot a munkavállalónál felmerült ok miatt nem lehetett az adott évben kiadni. Ilyenkor az ok megszűnésétől számított hatvan napon belül ki kell azt adni.

Ha a szabadság még az adott évben megkezdődött, de az átnyúlik a következő évre, még nincs gond, ha az átnyúló rész nem több, mint 5 munkanap.

Az életkor alapján járó, vagyis a 20 munkanap alapszabadság feletti részt a felek megállapodása alapján később is ki lehet adni. Ilyen esetben a határidő a következő év vége lesz.

Kollektív szerződés úgy is rendelkezhet, hogy kivételesen fontos gazdasági érdek vagy a munkáltató működését közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén a szabadság egynegyede legkésőbb a következő év március 31-ig adható ki.


Ezeket mondja a munka törvénykönyve.

2020. nov. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Valóban nem jártam körül kellő alapossággal, köszönöm a pontosítást!
2020. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!