Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A minőségbiztosítás mennyire...

A minőségbiztosítás mennyire számít keresett területnek?

Figyelt kérdés

Vannak másoddiplomás képzések a műszaki egyetemeken, melyek direkt a minőségbiztosításra mennek rá.


Személy szerint, engem mindig is nagyon érdekelt a műszaki terület, csak fizikából nem éreztem magam annyira erősnek,hogy egy mérnök szakra menjek.

Ehelyett, inkább elvégeztem egy gazdasági BSC-t.Valamennyire az is érdekelt.


Jelenlegi pozíciómban, amit csinálok részben műszaki terület.

A minőségbiztosítást, amit például itt csinálnak termelésben azt érdekesnek találom.Illetve, a fizetésük is magas.


2020. nov. 21. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Van

A minőségirányításra még több

De egyik sem klasszikusan műszaki terület

Tanulj inkább gépésznek, az jobb és minőségbiztosítási mérnöknek is felvesznek vele

2020. nov. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1#

Új alapdiplomát semmiképpen nem szeretnék.



A minőségbiztosítási/minőségirányítási képzések egyébként olyanok, ha valakinek mérnök diplomája van, akkor "szakmérnök" lesz az oklevelén, ha nem az, akkor "szakember". Viszont, a tananyag nincs kettéválasztva.Ugyanazt tanulják azok, akiknek mérnöki diplomája van és ugyanazt, akinek más.



Plusz, a legtöbb ilyen álláshirdetésben azaz elvárás,hogy mérnöki diploma vagy szakirányú minőségbiztosítási végzettség.

2020. nov. 22. 09:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy van a szakmérnöki képzés. Kutyát nem érdekli a végzettséged, pláne nem, hogy szakmérnökid van minőségbiztosításból, közgazdászt is tudok nem egyet minőségügyi mérnöki pozícióban, sőt olyanokat is, akinek semmi diplomája nincs.


De hidd el, hogy egy alap gépész diplomával jobban jársz, még akkor is, ha munka mellett levelezőn csinálod!

2020. nov. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy én a helyedben beszélnék a mostani munkahelyeden a főnököddel, és tanulmányi szerződéssel megcsinálnám a gépész vagy műszaki manager képzést
2020. nov. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4#


Műszaki menedzser MSC-t lehetne.

Gondolkodtam is rajta.

Viszont, ahogy néztem a tanulmányi terveket, tantárgyakat,szerintem inkább csak műszaki alapozásról szól az egész.

Mondjuk, nekem ez a bajom a magyar oktatással,hogy csak nagyon általános tudást ad az alap meg az MSC is és nincsen valós specializáció.



A szakirányú képzések meg jobban rámennek a szakmai részre.

2020. nov. 22. 10:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd, én nem akarlak semmire rábeszélni, de minőségirányításban dolgozom, van szakmérnöki diplomám is (nem minőségbiztosítási), de ha műszaki vonalon akarsz dolgozni, ne szakmérnökire menj, hanem valami műszaki pályára (műszaki menedzser BSc is van)!
2020. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!