Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges diploma vagy...

Lehetséges diploma vagy végzettség nélkül informatikai területen dolgozni hazánkban vagy akár külföldön?

Figyelt kérdés

Informatikai terület alatt a webfejlesztésre gondolok (front/backend) leginkább. Van itt olyan, aki el tudott helyezkedni pl egy Greenfox vagy bármilyen más tanfolyam (és autodidakta módon való tanulás, fejlesztés, gyakorlás) után, vagy esetleg egyéni vállalkozóként dolgozik?

Érdekelne néhány tapasztalat, hogy érdemes-e komolyan foglalkozni vele ha nem csak hobbi szinten, hanem pályaváltás miatt érdekel.



2021. jan. 9. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Érdemes, de nem könnyű már juniorként bekerülni valahová, alig maradtak ilyen helyek.
2021. jan. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
SZerintem ez olyan szakterület, ahol inkább a konkrét tudás számít és nem a papír, szóval azt mondanám, hogy lehetséges.
2021. jan. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha csak webprogramozassal akarsz foglalkozni, akkor nem érdemes egyetemi végzettség.


GreenFox túl drága szerintem, de vannak mentorok ami gyorsíthatja a tanulást. Ez jó pont náluk.

A kezdő fizu elég gyatra lesz. 1 évet hajtani kell a jobb fizuért. Mert a menőbb, nagynevű multik ahol megadjak a magas kezdőfizut, oda elvarjak a felsőfokú szakirányú végzettséget. Lehet tévedek, de én ezt tapasztaltam a tavalyi évben.


Viszont szerintem egy jó webfejlesztőnek nem szabad hogy gondot okozzon egy BSc megszerezése valamely IT szakon.

2021. jan. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egyéni vállalkozóként dolgoztam/dolgozok 10+ éve. Az elején nehéz volt az indulás, aprópénzért csináltam a projekteket, mondhatni a kliensek s@ggét is kinyaltam, sokat rádolgoztam, hogy elégedettek legyenek. Aztán az elégedett kliensek hozták a többieket. Sikerült eljutni oda, hogy kialakult egy stabil klienskör, stabil, hosszútávú projektekkel, igen jó órabérrel.
2021. jan. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Nekem nagyon sok IT-s haverom van, egy ügyes java developer haverom azt mondogatja mindig, ha szóba kerül a téma, hogy egy ba/bsc alap, de nem nézik mi, csak legyen, ez ilyen belépő.

Most mindenki programozni tanul, összehasonlíthatatlanul nehezebb bekerülni a junior szintekre, mint pár évvel ezelőtt.

2021. jan. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy csomó iskola, ami direkt erre alapoz. GreenFox, Codecool, stb. Ezen túl vannak cégeknek saját gyorstalpalóik is, pl. Evosoft. Van lehetőség, de meg kell dolgozni érte.
2021. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Ismerosom Scrummasterként dolgozik, ùgy, hogy egy sima OKJ-ha van. Màsik ismerõsöm Londonban dolgozik, neki még OKJja sincs, nem hogy diplomája, de többéves weblapkeszito tapasztalata volt
2021. jan. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Fsms ***** válasza:
81%
Igen lehet. Sok esetben tök mindegy a végzettség. Jómagam vízépítőmérnök vagyok, de egyébként sap tanácsadóként dolgozom. Fontos a nyelvtudás , intelligencia.
2021. jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Lehetséges.


Elmész portásnak, és a nagy szabadidőd közben egyéni vállalkozóként összedobsz pár tartalomra előfizetős weboldalt üzemeltetésre.


Már csak a tartalmat kell kitalálnod amire fizetőképes a kereslet.

2021. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell diploma, de könnyebb vele mint nélküle. A Bootcampeket messziről kerüld el... Drága lehúzás.. Nem egynek láttam a munkáját, kódját. Az OKJ- jó lehet, ha kifogsz egy jó tanárt akit érdekel is, hogy mit csinálsz és foglkozika veled, és nem csak C#-ot tanítanak. Mellette pl. Pythont is.


Amit te szeretnél csinálni (jól) az gyakorlatilag 0-ról lehetetlen egy akármilyen képzéssel elérni. Neked kell megtanulni mindent. HTML (szabvány valós!) ismerete, Frontendnél CSS-t sehol nem tanítanak rendesen. Egyetemen se, mert nincs rá idő/igény. CSS, OCSS, BEM, SASS, LESS. Grid és Flex-box. mit mikor, miért és hogyan használj a különböző komponenseken. (Ez több ezer+ variáció). Erre jön a js+Ts kombó, a sok könyvtárral. És akkor neki lehet állni valamelyik menő frameworknek+ Node.js. így min. 2-3 év "jól" elsajátítani. És akkor csak a frontendről beszélgettünk. Erre jön a backend, az üzemeltetés, egy stabil Linux tudással. Sokan elvéreznek.. vagy ott a WP- és társai. Oda sem árt egy kis PHP, html, css. Rengeteg meló, Pénz, és sz***s. Inkább tanulj, ki csak egy nyelvet pl. JAVA + DB. És el tudsz helyezkedni.


Mindenki azt hiszi hogy webfejlesztést kell tanulni, "mert az könnyű". Ja az volt... a 90-es évek elején....

2021. jan. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!