Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valakit kirúgnak egy...

Ha valakit kirúgnak egy munkahelyről valamiért(közös megegyezéssel,nem fegyelmi stb..)akkor arra a munkahelyre mennyi idő mulva jelentkezhet újra?Van erre valami szabály esetleg?

Figyelt kérdés
Elöre is köszönöm!

2021. jan. 17. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nincs szabály, de ha egyszer elküldtek, elvből nem jelentkeznék oda többé soha.
2021. jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Miért jelentkezne ugyanoda? Nyilvwn nem vennék fel...
2021. jan. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Törvény erre nincs, de a munkahelynek lehet saját szabályzata!

Én is így jártam... Addig izélgettek míg felmondtam. Aztán amikor eltakarodott onnan az a néhány ember aki megkeserítette sokunk életét, vissza szerettem volna menni.

Kiderült, hogy a humán szervezet nem engedi, mert van egy olyan szabály, hogy aki végkielégítéssel távozott azt nem lehet visszavenni.

20 év munkaviszony után bolond lettem volna nem felvenni 12 havi végkielégítést.

2021. jan. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Mégis milyen végkielégítést kaptál úgy, hogy te mondtál fel?
2021. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
közös megegyezés az nem kirugás....
2021. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Mégis milyen végkielégítést kaptál úgy, hogy te mondtál fel?"

A MT és a Kollektív Szerződés alapján megjárt.

Ezt is pontozzátok le, nehogy rosszul aludjatok! :DDDD

2021. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk, ha egy dolgozó távozik a cégól.. mindegy, hogy felmondott e vagy kirúgják.. akkor felírjuk a neve mellé az adatbázisba, hogy újrapályázása esetén visszavehető e vagy sem. Ezt a HR ellenőrzi, mielőtt felvenné vele a kapcsolatot.


Ha "nem" et kapott, akkor vissza se jeleznek neki.

2021. jan. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sok olyan ember van aki elment/kirúgták, majd visszajött, újra elment, másik pozícióba rakták stb.

Szóval eléggé nagy az átjárás és nem zárkóznak el feltétlen attól az embertől sem aki egyszer vagy akár többször is úgy döntött máshova megy.

Ez az adott cégtől függ.

2021. jan. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ!Végül nem mentem vissza,kerestem mást,de lehet rá kényszerít a sors.Sajnos nem sok lehetőség van jelen helyzetben.
2021. márc. 25. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!