Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatónak bármilyen...

A munkáltatónak bármilyen okból történő levonást szerepeltetnie kell a bérlapon? Van levonás aminek nincs nyoma és a nettó sem egyezik

Figyelt kérdés

Ha a bruttómból bármit levonnak bármilyen okból annak nem kell a bérlapra levonás összegével és jogcímmel rákerülnie?

Mert a bérlapom most úgy néz ki, hogy valós bruttó és szokásos levonások (SZJA TB Stb) majd kijön egy nettó ami stimmelne-csak épp nem ennyit kapok hanem kevesebbet.

Mert a cég levont valamit (én tudom is hogy mit!! ) de ennek nyoma sincs a bérlapon.

A nettó sem jó így mert oda van írva utalva X számlára X ft bér-és nem annyi lett utalva.


Ilyenkor mi a helyzet?

Én tudom mit vontak le, és azt is erősen sejtem miért nem írták rá a bérlapra-mert gondok lennének a jogcímmel, magyarul jogtalan a levonás.


2021. jan. 31. 09:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Igazából meg is válaszoltad a kérdésedet :)
2021. jan. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
és ha én ezzel leballagok a nav-hoz és feljelentem a céget még én lennék a szemét.
2021. jan. 31. 10:10
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
A navot ez nem fogja érdekelni. Semmi közük hozzá.
2021. jan. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

akkor OMMF


őket érdekli majd

2021. jan. 31. 10:15
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerűbb a bérszámfejtést kérdezni erről az első körben?
2021. jan. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Szerinted ezen nem vagyok túl? Szerinted milyen választ adnak ha jogtalan a levonás? Mert az ezen semmiféle vita nem lehet.

Levonták a munkaruha árát azt amit a cég ugye elvileg ingyen biztosít.

Ez jogtalan. Szerinted miért nem vezetik rá a papírra? Mert jogtalan azért nem.

2021. jan. 31. 10:24
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Van aláírt papírod, hogy átvettél egy bizonyos munkaruhát X forint összegben?
2021. jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
nincs.
2021. jan. 31. 10:30
 9/24 A kérdező kommentje:

de ennek mi köze a kérdéshez? A kérdés az hogy ha rajta van a bérlapon hogy X nettó utaltak és nem anynit utaltak, akkor a különbözet hol van? Mert a bérlapon ennek nyoma kell legyen?

Hol az a 20.000 ft a levonás jogcímével?

A bérlapom szerint én a teljes béremet kaptam és mégse annyit kaptam.

Csűrhetjük csavarhatjuk napestig de minden fillér levonásnak ott kell lenni a bérlapon.

Ezen semmiféle vita nem lehetséges.

2021. jan. 31. 10:33
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell hogy nyoma legyen a bérjegyzéken. Mi is van, hogy vonunk vissza valamit, az nem jelenik meg rajta, külön jegyzőkönyvezzük. Teljesen szabályos.
2021. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!