Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaügyi központ milyen...

A munkaügyi központ milyen képzéseket fizet?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy ha regisztráltatom magam munkanélküliként, akkor választhatok egy tanfolyamot, aminek a tandíját a munkaügyi központ kifizeti.

Ha nyelvet szeretnék tanulni én választhatom ki a nyelviskolát és csak a számlát kell vinnem, amire kifizetik a pénzt, vagy van egy meghatározott iskola, ahová mennem kell és nem mehetek máshová?


Azért kérdezem, mert tavaly jártam saját erőből egy nyelviskolába, ami nagyon szimpatikus volt. Meg is lett rögtön elsőre a középfokú nyelvvizsgám. Ha lehetséges megint oda jelentkeznék csak egy másik nyelvre.


2010. aug. 16. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Én ugy tudom h csak a munkaügyi központ által meghirdetett tanfolyamokra lehet jelentkezni és oda is elég nehéz bekerülni mert "felvételi" van a nagyfoku tuljelentkezés miatt
2010. aug. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Az előttem szóló jól tudja. Csak a munkaügyi kp. által meghirdetett tanfolyamra tudsz PÁLYÁZNI, aztán vagy bejutsz, vagy nem. De ezek h-p 8-16-iges tanfolyamok.
2010. aug. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
az elsö vagyok...nem tart 4ig...de ez a tanfolyam fajtájátol is függ...én ahogy tudom és tapasztalom 13-14 óráig tart egy "tanítási nap"
2010. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Én azért írtam 8-16-ig, mert ez a hivatalos, de mindig rövidebb ennél általában :)
2010. aug. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
papiron ugy néz ki, hogy akármelyik akkreditált sulit választhatod. valojában nem. kirohognek kb. ok inditanak képzést, de annak a minosége is olyan. nehéz bekerulni, és gyorstalpalo mind, a lényeg, hogy minél hamarabb elvégezd, azzal nem foglalkoznak, hogy kevés oraszámmal nem megy hirtelen. persze pont a nyelv ami gyorsan tanulhato, de a nagy gyakorlatot igénylo szakmák, ha azt a mukaugyi által végzed, eszi a fene. kitorolheted vele a hátsodat. végeztem egy 8 honapos tanfolyamot. szerencsére nekem bevált, mert kulon orákra is jártam, de a csoportomban nincs más, aki hasznositotta volna az uj végzettségét.
2010. aug. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem választhatod bármelyik akreditált sulit.

Elméletileg mehetsz olyan tanfolyamra is, amelyiket nem a munkaügyi szervez, erre külön kérelmet kell benyújtani és ennek sok feltétele van. Csak néhány: Természetesen akreditálnak kell lennie, a munkaügyi nem szervez ilyen tanfolyamot (és ezt nem arra értik, hogy per pillanat nem szervez, hanem nincs benne a szervezési tervezetben); nem tart 8 hónapnál tovább; intenzív képzés (nem heti 1-2 nap); van munkáltatói befogadó nyilatkozatod, hogy ez a képesítés szükséges a munkakörhöz és ha elvégzed a tanfolyamot, akkor alkalmaznak; nincs diplomád (ha van, még az általuk szervezett tanfolyamra sincs sok esélyed); ha van szakképesítésed, nézik hogy az mennyire piacképes (ha szerintük az, már nem támogatnak), stb, stb.

Benyújtod a kérelmet és kb 1-2 hónap, hogy elbírálják.

Nekünk kerek perec megmondták a munkaügyiben, hogy benyújthatod, minden feltételnek megfelelhetsz, de nem adnak támogatást. Konkrét tanfolyamra kell benyújtanod, és mire megkezdődik a tanfolyam, addigra nem bírálnak el; ha már beíratkoztál, nem jár a támogatás, de ha még ezeken is túljutnál, és minden feltételnek megfelelsz, akkor sem támogatják, mert a saját tanfolyamjaikra fordítják a pénzt.

2010. aug. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kár hogy így van. Akkor ezek szerint regisztráltatni sem érdemes a munkaügyi központban, mert se pénzt, se képzési támogatást nem kapok. :(


Egyébként az a tanfolyam, amire tavaly jártam 40 órás volt és kb 2 hónapig jártam rá.

Ezek szerint azt itt ledarálnák egy hét alatt? Hát nem tudom az így mennyire lenne hatékony... Na mindegy.


Köszönöm a válaszokat!

2010. aug. 17. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!