Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért vált ennyire értelmetlen...

Miért vált ennyire értelmetlenné ez a topik? Már csak baromságok, nagyképűzések és trollkodások maradtak.

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt ha valaki feltett egy-egy kérdést, karrier megalapozással (tanulmányokkal) kapcsolatban vagy hogy milyen állásra váltson, mit hogyan próbáljon vagy mi a reális bérigény vagy ez meg az helyes-e, tanácsos-e, stb... normális válaszok születtek.


Akkor még volt értelme kérdezni és olvasni.


Akár olyan ötletek is jöhettek itt amiken később komolyabb dolgok múlhattak.



Ma már csak beszólogatás maradt illetve nagyképűzés.

Mindenki (vagy névtelenül ugyanaz a 10 ember??) dobálja a számokat, hogy ő nettó mennyit keres.

Egymást lehúzzák, hogy milyen szerencsétlen, meg hogy annyi pénzért ő le sem hajolna.

Illetve aki ír magáról az informatikus vagy vállalkozó aki egyre nagyobb és nagyobb számokat dobál.


A másik elrontott mindent, élhetetlen, keveset érő ember, stb....


A válaszok nagyrésze erre megy ki.


Még rosszabb amikor valaki úgy burkolja ezeket, hogy normálisnak tűnő válaszba rejti, mintha valós infókat írna, közben szórakozik a másikon.



Még ha rinyáló emberekkel csinálja az le van sz*rva, bár az is elég szánalmas szórakozás.


De amikor valaki (pl. egy fiatal aki még tanul vagy első állásban van) értelmes kérdést tesz fel, tájékozódni akar, tervez, hogy milyen irányba haladjon, ez nem csak mocskos viselkedés hanem kártékony is.



Elvileg megtudni valamit, segítséget kérni és adni van ez a honlap.

De már nagyrészt egymás szívatása maradt, sőt sok esetben szándékosan ártani is a másiknak.



Mi lett vajon, mert mondjuk 5, de főleg 10 éve még nagyon nem ez volt.

Elég kicsit visszaolvasni.


Bejött ide néhány troll aki névtelenül vagy új nickekkel itt éli ki magát egyhuzamban?


Régen egy-egy fiatal nagyon jó tanácsokat is kapott akár még akkor is ha a kérdése nem mindig volt túl okos.


De aki nem volt annyira benne a témában, az is megpróbálta leírni, hogy ő mit hallott vagy az ismerősétől mit tud, hátha tud ezzel is segíteni valamit.



Mi történt itt?



2021. febr. 28. 11:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Üdv az interneten. Ki kell mazsolázni az érdemi infókat, mint mindenhol máshol
2021. febr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Ez jó kérdés, én is kiváncsi lennék rá, de nem hiszem, hogy erre kapunl választ.
2021. febr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

Persze,ha valami tényleg erdemit kérdezek, akkor már troll válasz se nagyon jön rá...

2021. febr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
A gyakori kezd elnéptelenedni, csak tudnám hova mennek az emberek. A trollok meg maradnak.
2021. febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

#4:

Az utóbbi 10 évben egyre inkább megugrott az angolt legalább középszinten használni képesek száma.

Szándékosan nem az "angolt tanulók"/"angolból vizsgázottak" kifejezést használtam. Mert emiatt csúsznak el a statisztikák is. Attól még, hogy "hivatalosan" elég gyenge eredménye van az országnak ilyen szempontból, sokan nem kerülnek bele.


***Pici OFF kezdete***

A saját példámat tudom hozni. Végig németet tanultam, abból is érettségiztem. A való életben azonban egy mukkot nem tudnék németül megszólalni. Viszont az angolt megtanultam autodidakta módon, valahol a C1 és C2 szint között vagyok, de nem raktam le belőle semmilyen vizsgát.

Így én magam is, minden statisztikában, a németet beszélők közé kerülök be, míg az angolosok közé nem.

***Pici OFF vége***


Nagyon sokan vándorolnak el a Quora-ra és a Yahoo Answers-re, az Answers.com-ra.


Illetve egyre inkább tolódik el a tematikus fórumok irányába.

Egészségügyi kérdésekkel lehet menni a HealthTap-re.

IT kérdésekben az Experts Exchange-re, Stackoverflow-ra, GitHub-ra, és különböző Subreddit-ekre.

Vásárlási ügyekben a Fixya-ra.

Jogi kérdésekben az Avvo-ra.

Tech kérdésekben a Madsci-re.

Tanulmányokkal kapcsolatban a Brilliant.org-ra, vagy az eNotes-ra.


Egyszerűen pontosan a leírt jelenség miatt (ez jelen van a Quora-n és a Yahoo-n is, csak jóval kisebb mértékben), kifizetődőbb akár fizetős, de tematikus oldalra menni, mert ott nagyobb a valószínűsége, hogy konkrét válaszokat kap az ember.

2021. febr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
10%
A válaszadók nagy részét, és sok kérdezőt is az oldal maga finanszíroz, különben harmad ennyire pörögne, és nem lehetne eladni a hirdetéseket.
2021. febr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

#5

Oké, de ott nem fogsz választ kapni olyan kérdésekre, amelyek kifejezetten a magyarországi helyzettel, lehetőségekkel kapcsolatosak. Illetve persze kaphatsz más magyaroktól, de kisebb eséllyel, mint itt.

2021. febr. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%
Tökéletesen egyetértek veled kérdező. Mar nem válaszolnak a válaszolok csak sértegetig a kérdezőket ez megy már itt hónapok ota. Az ember segitseget var vagy valaszt a kerdesere erre nem kap csak sertegetest momdjuk.
2021. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon visszaesett a kérdések színvonala, már-már szinte vicc kategória és sokszor azt sem lehet elhinni, amit kérdeznek, a Bazsiról meg a kamu munkaügyi trollról meg ne is beszéljünk...
2021. febr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

8:

Nem hónapok, hanem évek óta így van. Oké, nem követem annyira, de évekkel ezelőtt is néha feltettem vagy elolvastam, sőt néha írtam is választ, amit tudtam.

Teljesen más volt a helyzet.



Sértegetések mellett még rosszabb, amikor úgy vezet félre, hogy nem vagy nem biztosan veszed észre, hogy nem igazat ír, talán abszolút nem ért hozzá.


Még ha sérteget azt nem veszed figyelembe, de ha félrevezet?


9:

Mindenki hatalmas pénzeket keres, mindenki így sikeres, úgy sikeres, de ha te bármit kérdezel, akkor már rég elveszett ember vagy.


Nem is azzal van a baj amikor ez igaz! Hanem amikor nem.

Az önbizalom rombolás sem a legnagyobb baj. Amúgy sem kellene felvenni amit itt kap az ember.


Hanem a félrevezetés, amit esetleg valaki elhisz.



Egyébként szerintem még az is jobb volt ami régebben akadt (de nem volt általános), hogy így vagyok csóró, így nincs (normális) munka, szemetek a bankok, stb...

Mert az is taszító lehet, de talán aki ilyeneket ír, aki saját magáról negatívat ír, az igaz.


Na nem mintha azt jó lenne folyton olvasni.



Az első válaszolóknak:

Szerintetek kevés ember maradt itt és azok unatkozó szerencsétlenek akiknek nincs életük és itt élik ki magukat?

Itt adják elő hogy milyen sikeresek?


(Lehet, hogy munkában azok, de magánéletben biztos nem. Bár sanszos, hogy munkában sem.)


Vagy ez sem igaz?



Tudom, hogy ezt igazán senki nem tudja megmondani, csak a napokban többet olvasgattam ezt az oldalt és nagyon erősen látszik a romlás.



Ha valamire rákeresve mondjuk 2009-es kérdést találok, lehet, hogy pontatlan egy-egy válasz, nem tud sokat a válaszoló, de nem a sértegetés meg a nagyotmondások mentek.



Ja meg a folytonos okoskodás, hogy az egyszerűbb dolgokhoz mindenki állatira ért és azt rögtön odavágja, azzal vagánykodik és osztja a másikat.

De értelmesebb, komolyabb kérdésekre normális választ adni már nem tud.

(Rosszabb ha direkt félrevezetést ír.)



Mondjuk a normálisan kérdezni, válaszolni akaró felhasználók hogy eltűntek, hát ezek után talán nem is csoda.

Lehet pont ezek miatt.


(Mi lehet a magánéletibb, párkapcsolati, szexuális topikokban? Arra kíváncsi sem vagyok.)

2021. febr. 28. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!