Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kérdezhetek ilyet gyakornokkén...

Kérdezhetek ilyet gyakornokként az interjúztatótól?

Figyelt kérdés

Szerdán lesz egy nagy multinál interjúm,gyakornoki pozícióra (végzős egyetemista vagyok).

Ma és holnap készülgetek az interjúra szakmai dolgokkal,illetve összeírok fontos dolgokat. (Egyébként adózással kapcsolatos gyakornoki pozíció)

Mindig meg szokták kérdezni,hogy van e kérdésem és zgye jó ha van.

Nem a hr-es fog interjúztatni,csak ő is ott lesz. Az osztály vezetője fog interjúztatni.

Arra gondoltam,megkérdezem,hogy őt mi motiválja,mit szeret abban amit csinál(adózás).

Szerintetek ez nagyon gáz?:D

Kérdezhetek ilyet? Gondoltam ezzel ki is tűnnék a többi jelölt közül.

Tőletek kérdezett már ilyet gyakornok?(akik interjúztattak már)

22L



2021. márc. 8. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Hát, ez azért kicsit indiszkrét, nem kérdeznék ilyet.
2021. márc. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Mellé lőhetsz ezzel a kérdéssel, lehet csak kényszerből csinálja a munkáját és már beleunt eléggé. :D

Inkább a cégről vagy a munkáról kérdezősködj vagy valami aktuálisról a legutóbbi adóval kapcsolatos dologról, hogy pl a HIPA határideje február 25 volt, hogy ez mennyire befolyásolt bármit is vagy bármit ami szakmai és nem személyes.

2021. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Ez nagyon gáz.


Nem azért van az interjú, hogy te megismerd őket, hanem hogy ők téged, te meg a céget.

2021. márc. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Oh okés:D köszi:D
2021. márc. 8. 16:28
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem, ne kérdezd ezt meg!
2021. márc. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Láttam egy amerikai cégnél minta interjút,ott volt benne,hogy mennyire jó,ha valaki ilyet kérdez interjún.

De akkor mindegy :D

2021. márc. 8. 16:28
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Jah, ha az interjúztató kérdez ilyet, az tök rendben van.


Amúgy kérdezés nélkül is túl lehet élni egy interjút, nem kell erőltetni, ha nem megy. Én pl azt szoktam csinálni, hogy az interjú közben teszem fel a kérdéseimet, nekem úgy inkább van az egésznek beszélgetés jellege, és nem annyira faggatózás. Aztán amikor megkérdezik, hogy van-e kérdésem, akkor azt mondom, hogy nem maradt, mindent feltettem közben.

2021. márc. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A cégről kérdezhetsz, az interjúztatóról nem.


- Van esetleg valami kérdése?

- Igen, lenne. Milyen színű bugyit visel? És miért hideg a kutyák orra?


Szóval ezt azért ne.

2021. márc. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd inkább azt, hogy van-e később előrelépési lehetőség.
2021. márc. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó kérdés van, amit fel lehet tenni a munkával kapcsolatban ha nem mondják el maguktól, nem kell személyeskedni. Pl. mennyire jellemző a túlóra, milyen a csapat, mióta dolgoznak ott, mennyire rugalmas a munkaidő, a vizsgákkal hogy tudnád összeegyeztetni, mennyire ciklikus a munka (adózásnál nyilván az), van-e rá esély, hogy esetleg maradhass diploma után.

Engem anno egy olyan munkakörre vettek fel gyakornoknak amihez közöm nem volt, azt se tudtam mit jelent az osztály neve, nem készültem (nem is erre a pozira jelentkeztem eredetileg), nem is vettem komolyan. Viszont a főnök nagyon szimpi volt, és mondtam neki, hogy amit megtanultam magamról az egyetem alatt az az, hogy bármit meg tudok tanulni, ő meg mondta, hogy akkor megtanítanak. Ennek már 8 éve, azóta itt vagyok.

2021. márc. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!