Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha részmunkaidőben szeretnék...

Ha részmunkaidőben szeretnék dolgozni, mivel indokoljam meg?

Figyelt kérdés
Mindig gyanakodva megkérdezik állásinterjún, hogy miért akarok részmunkaidőben dolgozni (6 órában). Mi erre a jó válasz, amitől megnyugszanak? Mert az a tapasztalatom, hogy ilyenkor próbálják mindenhogy kiszedni az emberből, hogy nehogy le akarjon babázni. (Tervez gyereket? Erre sincs jó válasz, így tapasztaltam. Ha azt mondod nem szeretnél, nem hiszik el, vagy pszichopatának néznek. Ha azt mondod tervezel jó pár év múlva, akkor már megszólal a vészcsengő a munkáltató fejében. Szóval erre is vajon mi lehet a jó válasz a munkáltatónak?) Én 28 éves nő vagyok, gyereket nem szeretnék, nem tervezek. Az az igazság, hogy a jelenlegi helyemen 5 évig voltam 8 órában, ülő munkát végezve és nekem többet érne egy 6 órás állás, ahol annyival kevesebbet is keresek, de pár órával több lenne a szabadidőm és a derekamnak is jót tenne ha nem ülnék annyit, több időm/energiám maradna a hobbijaimra, sportolásra. De úgy érzem, hogy ez az indoklás nem állná meg a helyét egy állásinterjún. Azt sem szeretném füllenteni, hogy nyelvet tanulok, vagy tanfolyamra járok, nehogy ezért ne vegyenek fel, mert azt hiszik, hogy lelépek, ahogy megyzereztem az új képesítést. Szerintetek mi lenne a jó válasz, mit mondjak, miért akarok részmunkaidőben dolgozni, amit elfogadnak, amitől megnyugszanak vagy esetleg még tetszik is a munkáltatónak?

2021. márc. 26. 07:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt hogy neked fontos hogy meglegyen az a plusz ket ora. Sztem teljesen elfogadhato erv
2021. márc. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem kell
2021. márc. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem a cég keres részmunkaidőst, akkor nincs jó válasz. A világ most 8-12 órás munkarendre van berendezkedve. Ha az ülés a problémád, akkor azon sokkal egyszerűbben is lehet segíteni
2021. márc. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kicsibarany ***** válasza:
Mondd hogy nem lehet gyereked így lemondtál róla.
2021. márc. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!