Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék gyakorlatot szerezni...

Szeretnék gyakorlatot szerezni magán úton, ez hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Olyan eladói tanfolyamra jelentkeznék, ahol nincs kötelező gyakorlat (mivel nem OKJ-s, csak egy sima tanúsítványt ad a végén, online zajlik). Tudom, maga a papír nem sokat ér, de engem nagyon érdekel az elméleti tananyag, ezért szívesen elvégezném. Viszont mindenképpen szeretnék a gyakorlatban is belelátni és kicsit belekóstolni. Az úgy szabályos, hogy besétálok egy üzletbe, hogy ingyenesen szívesen segítenék, vagy ha nem is tudok, akkor csak megfigyelőként ott lennék pár napig? Vagy ha ez nem járható, akkor milyen lehetőségek vannak gyakorlatot szerezni "nem hivatalosan"?

2021. ápr. 13. 15:31
1 2
 1/14 kicsibarany ***** válasza:
90%
Nem értem ezt a hivatalos és magánutas részt, tök mindegy hogy voltál-e szerződve vagy nem, az önéletrajzba be tudod írni hogy xy ideig dolgoztál benne.
2021. ápr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Hivatalos úton ez sehogy.
2021. ápr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha odáig eljutok, akkor be tudom majd írni, de egyelőre azt nem tudom, hogy hogyan kéredzkedjem be egy boltba, hiszen nincs papírom, amit az iskolától vihetnék, csak úgy, az utcáról sétálnék be. Érdekelne akár az eladói munka, akár raktári munka is (ami ahhoz az üzlethez tartozik), akár webáruházas, mindegy, csak a szakmához köze legyen.
2021. ápr. 13. 15:47
 4/14 A kérdező kommentje:
De ez annyira nonszensz, hogy az ember még ingyen se dolgozhat, pedig akarna. És nem hivatalos úton valahogy megoldható?
2021. ápr. 13. 15:48
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
menj be egy boltba, és nézd mi történik. Közben jegyzetelj, meg ilyenek.
2021. ápr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És ezt az üzletvezetők meg szokták engedni? Mert mi van, ha épp jön valami ellenőrzés, én meg nem hivatalosan vagyok ott? Valami papír mindenképp kell ilyenkor, hogy én csak önkénteskedem ott?
2021. ápr. 15. 09:51
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

Miért van az, hogy manapság mindenki meló nélkül akar eredményt? Menj el, végezd el az államilag elismert képzést, és utána helyezkedj el benne.

Az ilyen online vackok mind buta és lusta emberek lehúzásából gazdagodnak.

Mindemellett nem hivatalosan nem végezhetsz munkát, szaktevékenységet meg végképp nem. Csak egy apró dolog: ha ott vagy feketén, és valami baleset ér, akkor csúnyán megcseszik a boltot, ezt senki nem fogja bevállalni.

Tessék elmenni iskolába, tanulni, vizsgázni, gyakorlatot szerezni. Ez a módja.

2021. ápr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Miért van az, hogy manapság mindenki meló nélkül akar eredményt?"


Ácsi! :) Éppen az, hogy nem sajnálnék melózni, még ingyen sem, csak hogy minél jobban elsajátíthassam azt, ami érdekel.


"Menj el, végezd el az államilag elismert képzést, és utána helyezkedj el benne."


Ezt fogom tenni, csak ez még pár év. Addig is szeretnék hasznosat csinálni, dolgozni (még ha nem is magas beosztásban) és fejlődni.


"Az ilyen online vackok mind buta és lusta emberek lehúzásából gazdagodnak."


Meg azoknak, akiknek szükségük van a papírra, mert manapság már szinte mindenhez, akár a takarításhoz is kérik.


Komolyan nem értem ezt a nagy negativitást.


Ha valakinek van hasznos válasza, továbbra is szívesen veszem.


:)

2021. ápr. 15. 14:23
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Ja, értem. Te az a fajta ember vagy, akinek a hasznos válasz = amit hallani akar. Akkor csinálj amit akarsz, minek kérdezel? Ha meg kérdezel, készülj fel, hogy olyan választ is kaphatsz, ami nem fér bele a kis buborék világodba.
2021. ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hasznos válasz az, ami használ. Nem az a lényeg, hogy mit akarok hallani, hanem, hogy mi épít. A te válaszod hangvétele leépítő jellegű volt, de azért köszönöm neked is, meg a többieknek is, akik eddig írtak. Bennem továbbra is töretlenül buzog a tanulni- és dolgozni vágyás, és én ezt így tartom helyesnek, ezért nem hagyom magam elkedvetleníteni. :))
2021. ápr. 15. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!