Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Göd Samsung gyár, kinek...

Göd Samsung gyár, kinek milyen véleménye van róla?

Figyelt kérdés

Google véleményeknél rengeteg 1 csillagos értékelést látni, miszerint lassúak, kevés a fizetés, egyáltalán nem korrektek és hasonlók.


Egy ismerősöm beajánlott múlthéten, a héten hívtak is és interjút intéztünk ahova jövőhéten kellene mennem, de azért mások véleménye is érdekelne, aki mondjuk most ott dolgozik, vagy dolgozott idén, vagy hasonló.

Hozzátenném zárójelbe, hogy aki beajánlott azt mondta nem rossz hely, jó a fizetés, van szállás és nem gyökerek az emberek, viszont ő pont ezen a héten mondott fel, mert valamit balf*szkodtak neki (tehát most ezt sem tudom mennyire vegyem komolyan).


2021. máj. 26. 17:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

Netto 240 koruli fizu.



Sok proli es Ukran munkavallalo.


Ostoba koreaiakkal. Ostoba vezetessel. Meg mernoki szinten is magas a fluktuacio.


Tipikus rabszolgatarto.

2021. máj. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%

Van egy ismerősöm, ő mérnökként dolgozott ott, állítólag extraszar. Ilyen koreai munkamentalitás van, gürizz éjjel-nappal megállás nélkül, vagy például ő csak úgy küldhetett ki levelet külső partnernek, hogy előtte azt a főnöke elolvasta, meg ilyenek.


Állítólag csak tavaly valami 1000 ember mondott fel.

2021. máj. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Most januártól márciusig dolgoztam ott. Csak rosszat tudok mondani róla, ha teheted, kerüld el, borzasztó egy hely. Megpróbálom összeszedni a gondolataimat.


- Nagyon szigorú hely, de túlságosan is. Legalábbis a felsővezetőség. Arra, hogy megigyál egy automatás kávét, 20 percet kell rááldoznod, mert a korona miatt nem ihatod meg ott, ahol megveszed, ki kell menned vele a dohányzóba akkor is, ha te nem is cigizel. Az "udvaron" se ihatod meg, még akkor se, hogy 200 négyzetméteres környezetedben nincs senki se.

- Hatalmas a gyár, ami abból a szempontból sz..pás, hogy ha a legvégén vagy (ahol én is voltam), lehetetlen megjárni a 40 perces ebédidőben az étkezőt. 1,3 km séta. Azt tedd meg először odafelé, várd ki a sort, egyél, majd sétálj vissza is... Szinte lehetetlen, ha meg valakinek mégis sikerül, akkor rohan, és a kaját is épphogy befalja.

- Össze-vissza pakolgatják az embereket. Részlegekre is, meg műszakokba is. Én maradtam végig a helyemen, de 3 hónap alatt 3 műszakvezetőm volt, és egyszer átraktak csak nappalos műszakba is, ahol sokkal kevesebb volt a fizetés.

- Borzasztóan monoton és nagyon lassan telik az idő, konkrétan olyan, mintha visszafelé menne.

- Nagyon megalázó. Nem is igazán a gyári meló része. Volt, hogy egy hónapon keresztül minden egyes nap színes ragasztószalagokat ragasztgattunk a földre, majd felszedették velünk, mert "kilóg 0,5 mm-t". De ezt minden egyes nap. Már amikor belekezdtél, tudtad, hogy felesleges, holnap úgyis újra kell csinálnod. És ez így ment egy hónapon keresztül. Meg arra is emlékszem, amikor a 12 órás munkaidőből körülbelül 8 azzal ment el, hogy megfelelő eszközök hiányában felkapartattak velünk a földről valami ezer éve odaszáradt ragasztós valamit. 8 órán keresztül csináltuk, mert nem akarták felfogni, hogy márpedig az nem fog feljönni.

- Nekem ez a pont volt az, ami a legjobban kiborított és ami miatt felmondtam. Családbarát munkahelyként reklámozzák magukat, az oktatáson az első két nap is előadják ezt, de ez csak mese. Párommal egyszerre mentünk oda dolgozni, más részlegre kerültünk, nem is ezzel volt a baj. Hanem azzal, hogy én kiharcoltam a B műszakot (rengetegszer akartak variálni és műszakokból műszakokba pakolgatni az embereket, szóval ezt minden ilyen körnél el kellett játszanom), eleinte ő is oda került, viszont náluk egyik napról a másikra gondoltak egyet, és közölték, hogy kötelező 4-2-be rakják őket, ami azt jelenti, hogy 4 napot dolgoznak (természetesen 12 órában), 2-t nem (ami éjszakás műszak után inkább csak 1,5...), ráadásul teljesen más műszakot is találtak ki neki, amiből az lett, hogy habár együtt lakunk, mégis távkapcsolatban voltunk. Heti egyszer találkoztunk. Úgy, hogy együtt lakunk, basszus. Próbáltunk beszélni a HR-rel is, természetesen nem értünk el vele semmit.

- Erre egy pár napra én felmondtam, majd erre másfél héttel később, pont mielőtt letelt volna a próbaideje, páromat meg kirúgták. Mindenféle magyarázat nélkül. Úgy, hogy előtte kérte ki a főnöke véleményét a munkájáról, aki meg volt vele elégedve. Gondolom, "bosszúból", amiért én felmondtam, még friss volt nekik a történetünk.



És ezt a rengeteg negatívumot úgy írom, hogy nekem még szerencsém volt, én kifogtam az egész gyárban a legjobb részleget (ILT), ahol a legtöbbet lehet pihenni, és a 3 műszakvezetőmből 2 nagyon laza, jófej volt, éjszakai műszakban konkrétan beültem a gépek mögé sorozatozni a telómmal, vagy aludni. Illetve a közvetlen munkatársaim nagyrésze is normális volt (egy-két kivétellel). Mégis, az összes többi annyira negatív volt, hogy az utolsó hónapban kb minden napot végigsírtam, gyomorgörccsel mentem be, és elkezdtem nyugtatókat is szedni, vagy ha azt elfelejtettem vinni magammal, akkor 4-5 db fájdalomcsillapítót.


Borzasztó egy hely. Az előző munkahelyemen, a Burger Kingben wc-t takarítani nem volt ennyire megalázó, mint a Samsung. Ha teheted, kerüld el.

2021. máj. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Értem.

Szóval ha valami csoda folytán fel akarnának venni, mint teljes pályakezdő, akkor 12 órázás lenne állandóan és műszakot sem lehet váltatni/igényelni/hasonló?

2021. máj. 26. 18:55
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Az a baj kerdezo, hogy alapbol gusztustalan egy hely. Hiaba helyeztetned at magad barhova.
2021. máj. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

Sok ott az ukrán,ezt én is meg tudom erősíteni.

Netto 200e Ft felett tudsz keresni.

2021. máj. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
és milyen gyakran vannak 12 órázások?
2021. máj. 26. 20:03
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
Hármas válaszoló engem meggyőzött.
2021. máj. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

3-as vagyok. Milyen pozícióra jelentkeztél? Hacsak nem irodai, központi, vagy vezetői (a magyra mérnökök beosztását nem tudom), akkor bizony 12 óra. Állandóan. Alapesetben 3-3 lenne, ami azt takarja, hogy 3 nap nappal (6-18) 12 óra, 3 nap pihenés, majd 3 nap éjszaka (18-6), 3 nap pihenés váltaná egymást. Ha úgy jársz, mint a barátom, akkor 4 nap 12 órázás és 2 nap pihenés.


Amúgy nem tudom, az ukránokat miért negatívként írjátok, nekem még ők voltak a pozitív kivételek. Én szerettem őket, akik tudtak angolul, azokkal tök jó volt beszélgetni, az egyiket tanítottam magyarul is, tök jól ment neki. De akik nem igazán beszéltek angolul, ők is normálisak, aranyosak voltak. Sokkal inkább a koreaiakkal van ott a baj.


A fizetés amúgy nem lenne rossz, jó a túlórapénz. Viszont én nem értem a sajátomat, az első két hónapban 170 ezreket kaptam a beígért 300 helyett. Az utolsó hónapomra (és még pár napra a következőből, mielőtt felmondtam volna) viszont 430-at... Szóval nem értem. De a régebben ott dolgozó munkatársaim elmondásai alapján 300 körül lehet keresni. Ez nem rossz, főleg sima operátorként, de amennyire lelkileg tönkretett az a hely, nem éri meg.

2021. máj. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
Ja igen, a műszakváltás. Ez nagyon nagyban függ a részlegtől is, ahova kerülsz. Azt hiszem, a műszakváltást még meg lehet beszélni a managerrel, ha épp jó napja van. A részlegre áthelyezést viszont próbaidő alatt semmiképpen sem (mi a HR-re mentünk, konkrétan majdnem sírva könyörögtem, és így se engedték), de én mindezekből kiindulva próbaidő után se fűznék hozzá túl sok reményt. Na meg ez is attól is függ, hogy melyik részlegre raknak.
2021. máj. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!