Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok cégnél (multinál) azért...

Sok cégnél (multinál) azért olyan csekély a béremelés mértéke, mert a leányvállalat és az anyavállalat között rossz a kommunikáció?

Figyelt kérdés

Amikor kezdő voltam, megfordultam pár munkahelyen.Pályakezdőként nem annyira tud válogatni az ember.


Dolgoztam olyan helyen is, ahol voltak értékelések félévente és olyan bruttó 10 ezerrel emelték a fizetésemet.Mindenki ennyit kapott, akár jól , akár közepesen dolgozott.


Annál a cégnél a legutóbbi emeléskor kinevettem a vezetőmet, (akkoriban már kerestem az új állásokat), ugyanis kvázi megalázó a bruttó 10 ezer.


Egyébként egy beszállító jellegű cég volt, multi.Nagyon sok országban jelen van.

A látszatra baromi sokat adtak, jó drága bérelt iroda, propagandák....stb.

De a fizetések terén nagy volt a lemaradás a konkurenciától.



Most,hogy én is magasabb pozícióba kerültem jobban belelátok.

Ez azért volt, mert sok vezető nem kommunikál megfelelően a külföldi feletteseivel.Úgy van vele,hogy neki van jó fizetése,szolgálati kocsi, a beosztottak meg nem számítanak.

Nem merik megmondani,hogy több pénz kell, nem jó a jelenlegi terv...stb.Féltik a kényelmes széküket.Annál a cégnél egyszer az anyavállalattól a projektvezető kérdezte,hogy miért van ott akkora fluktuáció, miért lát mindig új neveket.A vezető nem a valós okot mondta,hanem kvázi annyit,hogy "hülyék az alkalmazottak".


2021. máj. 29. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom hogy ez nagyrészt nem a cégvezetés lobbizasan múlik a magasabb bérekért hanem a központ de akar a magyar részleg céljain. Ami a központot érdekli az a margin, amit a működési költségek (OPEX) alacsonyan tartásával lehet többek között növelni. Mivel ebben igen nagy a nyomás a leányvállalatokon, nekik is a minél alacsonyabb bérezés az ideális.


Hogy ha bizonyítani tudja a leányvállalat, hogy az alacsony fizetések miatt nagy a fluktuáció, akkor lehetséges hogy a béremelésre engedélyt kapnak, de ahhoz az kell hogy a magyar cég is belássa hogy többet nyernek hosszútávon az emberek megtartásával, hiába növekszik meg a működési költség, illetve az anyavállalatnak is így kell látnia.

2021. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nalunk ki lett mondva, de leszarták, mert hogy az országban ugyanazokban a munkakörökben ugyanennyi a fizu.


És tényleg mindent megtett a HR és én (operatív vezetés), a nemzetközi HR és pénzügy nem hagyta jóvá csak a nevetséges 4%okakat,szinten kB bruttó 10 ezer Ft emelést...

2021. máj. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és igen, nálunk is mindig ah volt a duma, hogy azért magas a fluktuáció, mert mi nem jól végezzük a munkákat, értsd fejlesszük megjobban a ki választási, tréning és follow up folyamatokat...ami persze alap, de nyilván bizonyos szint alatt/felett a bér magasabb százalékban döntő
2021. máj. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát azért sokszor a magyar vezetésnek sem ez az érdeke, mert az ő bónusza vagy osztaléka akkor lesz magas, ha minél magasabb a profit.
2021. máj. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha sokat akarna az anyacég fizetni a munkaerőért, hagyták volna a pozit az anyaorszàgban.
2021. máj. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Leírták felettem.


Még egy hozzáadott pont: Ha a cég olyan rendszerben működik, hogy munkaórákat ad el az anyavállalatnak (értsd nem projektre, termékre szerződik) akkor neki ideig-napig, amíg az anyavállalatnak nem tűnik fel a lébecolás, pont az a célja, hogy lassan haladjon a projekt. Ezt pedig hülye és alulfizetett alkalmazottakkal lehet a legkönnyebben elérni. (Mindig van feladat, fel leeht venni még több embert is esetleg) Aztán ha egyszer borul a bili, akkor a főnökök odébb állnak, jó esetben jön egy új vezető, rosszban bezárják a magyar leányvállalatot, osztályt.

2021. máj. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!