Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Természetesen munkaügyi...

Természetesen munkaügyi jogászhoz is fogok menni.Csak arra vagyok kiváncsi,hogy valaki tapasztalt-e ilyet miután a cége alkalmazta a 24havi munkaidőkeretet?

Figyelt kérdés
2021 január 01-től 24 havi munkaidőkeretet alkalmaz a cégünk.Igénybe vették az állami támogatást,amely szerint a bruttó bér felét az állam,felét a cég állja,és nem kell visszafizetni az állami támogatást,ha június 30-ig nincs felmondás közös megegyezéssel,munkáltatói részről.Július 02.-tól beadtam a felmondásom munkavállalóként 30nap felmondási idővel.Maradt május 31-ig 58 nap ledolgozatlan napom,amelyre úgymond bérelőlegként megkaptam.Nálunk van kollektív szerződés,amit egyoldalúlag módodított a dolgozói szakszervezet elnöke az igazgatóval.A többi munkavállalót meg se kérdezték,csak kitették a szerződés módosítását a faliújságra.Nálunk bruttó órabéres rendszer van.Az órabérem bruttó 1589Ft.Nyolc órában számoltak el erre az időre.Most,hogy felmondok,a cég bruttó 737296Ft-ot akar velem kifizettetni a ledolgozatlan 58munkanap(464 óra) óráimra hivatkozva.Nettó összegben akarják a bruttót.Hivatalos dokumentumot erről hiába kérek a munkaügyön,mivel ők se tudják,hogy hogyan kell ezt kiszámolni.És én se értem,hogy miért kell kifizetnem azt a részt,amit az állam állt,ráadásul bruttó összeget nettóba.Ezt valóban megtehetik?

#nettó #bruttó #munkaügy #24 havi munkaidőkeret
2021. júl. 4. 21:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%

Tanulságos. Körvonalakban le tudnád írni kérlek, hogy melyik cég ez? Csak hogy még véletlenül se kerüljek a közelébe.

Jogi tanácsot sajnos nem tudok adni.

2021. júl. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

De hogyan van 58 nap minuszod januar ota?


A ceg felvette a bertamogatast es minusz napot irt?

Itt a varosban is felvette egyik ceg, a dolgozok csak bejarogattak 3-4 orakra es teljes fizetest kaptak, minusz napjuk sohasem volt.

2021. júl. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
20%

Gondolom hotel vagy étterem, és az volt a terv, hogy a 24 hós keretben majd ledolgozzák.

Sajnos visszakövetelhetik, de abban igazad van, hogy nem bruttóban, az adó/járulék részt rendezzék ők, illetve adjanak bérlapot is (a legtöbb programban lehet negatív az utalandó tudtommal).

Az a te szempontodból teljesen mindegy, hogy ennek a felét az állam állta.

2021. júl. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
De ugy nem vehet fel bertamogatast, hogy nem adja tovabb a dolgozonak, hanem lenyeli!
2021. júl. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%

Ezt a bruttó összeget nettóban részt többször elolvastam, de nem értem mire gondolsz.


Ha vissza kell fizetni a többletet, akkor természetesen a bruttó bérrel számolnak, hiszem abból a te járulékaidat fizetik tovább az államnak, nem a nettót kell fizetned. 1589*464 az pont az az összeg, amit írtál.


A másik, hogy nem írtad, hogy amúgy dolgoztál-e. És ha igen, akkor mennyit? Mi van a bérpapírokon?

2021. júl. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A munkáltató berakott 24 havimunkaidőkeretbe.Keletkeztek mínusz napjaim május 31-ig januártól egytől,ez 58nap.Ezeken a napokon itthon voltam,nem mentem be dolgozni,nem foglalkoztattak.Közben megkaptam az órabérem szerinti jussom,mintha dolgoztam volna járulékokat is fizetve.Azért követeli vissza a cég bruttó 737296 forintot nettó összegként,mert a kieső napjaimra a járulékokat(tb,szja)is ők fizették.Csak állami támogatást is igényelt ez idő alatt a munkáltató (bruttó bér 50%-át az állam állja),hogy a munkaviszony megmaradjon.Ez a támogatás májusba jött meg állítólag,addig a cég a tartalékaiból előlegezte meg a fizetésem.Most,hogy felmondok nem értem mit akar visszakövetlni,max a felêt kellene visszafizetnem szerintem.Az állami támogatást felvették utánam,plusz mêg a bruttó 737296 ft is én fizessem..kvázi a cég fog jól jàrni..megtartja a támogatást is,mert a munkáltató kapta,plusz fizessek is neki.
2021. júl. 6. 21:57
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

".Ez a támogatás májusba jött meg állítólag,addig a cég a tartalékaiból előlegezte meg a fizetésem."


Ennek semmi jelentősége!


"Nyolc órában számoltak el erre az időre"


Idézet:◦ a munkavállalót csökkentett munkaidőben foglalkoztatja a munkavállalói létszám csökkentésének megelőzése érdekében,

Nem számolhat 8 órával! Ha bér támogatást vesz fel utánad. Ez a támogatás egyik feltétele.


Ez valami kókány kkv lehet. Megpróbál átejteni. Ne hagyd magad!

Bár látom, elég komoly agymosást hajtott már végre rajtad...


Na ezért is nem fogok többet maszeknál dolgozni, nem akar kifizetni, meg pénzzel is le akar húzni.

2021. júl. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
15%
7: az a tavalyi támogatás volt, az ideiben nem volt csökkentett munkaidő.
2021. júl. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem személyeskedést kértem,hanem csak véleményeket.Olvasta azt valahol a sorok közt is,hogy vissza akarom fizetni?Mert nem írtam olyat.Valószínűleg én is tudom,hogy átverés van a dolgok hátterében,ezért írtam,hogy munkaügyi jogàszhoz fogok menni.
2021. júl. 7. 19:01
 10/18 anonim ***** válasza:
15%
9: arra azért készülj, hogy nagy összeget kell visszafizetned. Szerintem egyedül a bruttó/nettó lehet kérdés, és az ügyvéd is ezt fogja mondani.
2021. júl. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!