Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki mit kezdene ennyi pénzekkel...

Ki mit kezdene ennyi pénzekkel? Ötletek?

Figyelt kérdés

Fél millió és negyven millió. Az első aktuális, a második 5 év múlva lesz az, ha összejön a külföldi munkám. A családban és ismerősök közt nincs vállalkozó vagy kereskedő aki tudna irányt mutatni hogyan kamatoztathatnám a pénzem. A jelenlegi ötleteim: a mostani félmillióból kripto valutákat venni és reménykedni az árfolyamok emelkedésében, a majdani 40 millióból pedig házakat, bérbeadás céljából hogy passzív jövedelmem lehessen a bérleti díjakból amikor már újra itthon élek.

Szeretném kikérni a véleményeteket, ti mit csinálnátok ennyi pénzekkel, mibe kellene raknom hogy a lehető legjobban járjak?



2021. júl. 16. 02:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%
Tedd bitcoinba es várj, az biztos. A tobbi altcoin nem az
2021. júl. 16. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
ház bérbeadásból soha nem lesz passzív jövedelmed..
2021. júl. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék, hogy 40 millióból milyen háZAKAT vennél :D. Abból egy mai tök átlagos családiházat tudsz felhúzni vidéken.


Befektetni akkor kell a pénzt, ha megvan mindened.

Külföldről ha hazajössz a 40 millióddal, van hol laknod?


Sok embernél ezt veszem észre, hogy a saját, alapvető élethez szükséges dolgai sincsenek meg, de már befektetni akar...

Van egy normális házad? Van esetleg családod? Van egy számodra elfogadható autód a közlekedéshez?


Első sorban ne másnak vegyél házat kiadni, hanem magadnak... Magadnak teremtsd meg az alapvető dolgokat. Aztán akarj befektetni.


Ha megvan mindened, nyilván ez nem érvényes. De valahogy úgy érzem, hogy pályakezdő huszonpár éves fiatal vagy.

2021. júl. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2/3 Akkor hogy neveznéd ha nem passzív jövedelemnek ? Ha egy ház ki van adva, folyik be a bérleti díj, az mitől nem passzív jövedelem? Az amortizációval együtt is bőven kifizetődő az alapján amit beszéltem emberekkel akik ingatlant adnak bérbe.
2021. júl. 16. 16:03
 5/14 anonim válasza:
100%
Ennyit nehéz jól befektetni, de állampapír is jó lehet
2021. júl. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#4

A családomban többen is adnak ki ingatlant, viszonylag passzív, jó pénz (bár nem teljesen az, mert lehetnek nyűgjei a bérlőknek, meg időnként rájuk kell azért nézni).


Ház helyett inkább lakásokban gondolkodnék, azok kevésbé amortizálódnak, és mobilisabb is általában a lakóközönségük.

2021. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Fél millió? Az semmi. Menne a tobbihez.

40 millió már értelmezhető. Keresnék egy brókercéget.

2021. júl. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok.


Csak ismételni tudom önmagam. Hazajössz a csúcsmenő osztrák melód után. VAN HOL LAKNOD ITTHON? Vár itthon egy családi ház? Vagy egy lakás? Ahova tudsz menni? Van közlekedésre alkalmas autód?


Nem válaszoltál rá, úgyhogy szerintem nincs. Látatlanban írom, nyilván nem ismerlek. Szerintem az a szitu áll fennt, hogy itt vagy 19 évesen, otthon laksz. Találtál valami munkát ausztriában havi 3000 euróért, amit felszoroztál 5 évre, kijött, hogy 40 millió. (Valahogy úgy érzem, hogy nem annyi lesz :) ). És haza akarsz jönni, úgy gondolod te letudtad az életet, befekteted a pénzt, gondolom várd majd hogy 3 év alatt megháromszorozódjon. Ide nekem a Lamborghinit.


Szóval teszem fel a kérdést még egyszer. Hazajössz. Tegyük fel befekteted a 40 milliódat. Oké. Veszel belőle lakást kiadni meg még valamit. (Két lakás nem jön ki belőle). Befolyik belőle majd illegálisan havi 120 ezer. Legálisan havi 80 ezer. ÉS? Mik a tervek? Hol fogsz lakni? MIBŐL? Itt fogsz állni egy lakással, amit nem magadnak vettél, hanem kiadni. Havi 80-120 ezres jövedelmeddel, mert nem írtad, hogy mit szeretnél utána csinálni itthon. És gyakorlatilag nem lesz hol laknod. Hát milyen remek ötlet :D. De legalább büszkén elmondhatod, hogy be van fektetve 40 milliód.


Javíts ki ha tévedek, tényleg valami nagyon fiatal gyerek lehetsz, akinek egyelőre semmi köze nem volt az élethez....


Először MAGADNAK vegyél házat, vagy lakást. Aztán ha neked van hol laknod, akkor akarj lakást venni kiadni másnak... Látom nem igen megy a priorizálás.

Hazaérsz 40 millióval, """befekteted""", azt ugyan ott leszel mint előtte.


Hozzáteszem, ez a lakást veszek kiadni, ez a tipikus szegény és tudatlan ember mentsvára. Hány ilyet hallottam te jó ég. "Ha lenne 100 millióm, vennék 3 lakást kiadni". Húha, lenne egy havi 300-400 ezres jövedelmed, mekkora biznisz :D. Amit év végén pörgethetsz is vissza a felújításokba.

Messze nem akkora biznisz ez a lakáskiadás, mint hiszitek...

2021. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8

Mit ajánlasz egy kezdő befektetőnek ingatlanok helyett?

2021. júl. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hogy először fektesse a saját életébe :D. Majd ha megvan mindene, akkor kezdjen el befektetni.

De amúgy meg bánomis én. Vegyen akkor házat. Adja ki. Aztán kezdjen dolgozni előről, hogy legyen egy saját háza utána :D.

2021. júl. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!