Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a különbség a napi 4 és 8...

Mi a különbség a napi 4 és 8 órás állás között (Tesco)?

Figyelt kérdés
Fizuban ez hogyan néz ki? De attól még ugyanúgy be lennék jelentve igaz?
2010. aug. 29. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Fizuban, -gondolom- a fele. Be vagy jelentve, TB járulékot fizetik, minden jár, de: a "szolgálati idő" csak a négy óra alapján növekszik. Érthetőbben: a későbbi nyugdíjszámításnál minden négyórás munkanap csak félnapot ér. Ez éves szinten jelenthet valamit, ha majd nyugdíjba mennél.
2010. aug. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
87%
Ugyanúgy be vagy jelentve. Ezt ált. a pénztárosoknál alkalmazzák, mert ott ugye nem egyforma az igény, mivel délután tömve vannak a boltok, de hajnalba alig járnak vásárolni. Mint az előttem szóló is mondta, ez majd a nyugdíjnál fog számítani.
2010. aug. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen valóban a nyugdíjnál van jelentősége, így amikor számolják a szolgálati időt az fél évnek számít, viszont a 6 órás munkánál teljes évnek. Javaslom próbálj 6 órás munkaidőben megállapodni, ha van rá mód.
2010. aug. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, pont azt akartam kérdezni, hogy a 6 órás minek számít?? Mert azt mondták nekem (ismerősök), hogy a 4 órás nem számít semminek és a 6órás számít félnek, de mondtam én nekik, hogy ez marhaság. Remélem lesz rá alkalmam, hogy megbeszéljem ezt velük és visszahívnak.
2010. aug. 30. 07:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a másik különbség, hogy 8 órás munkaviszonynál jár az ebédszünet, 4 órásnál nem jár.
2010. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%

Bocs de sztem ki kell ábrándítsalak!


4 órás állás csak papíron létezik...


Főleg amikor ennyi munkanélküli van.


Kizárt hogy létezne az a meló amit így hirdetnek, vagy csak reklámnak van kint, adatgyűjtéshez csali hogy jelentkezz és elküld az adataidat!


Ha végiggondolod rájössz, hogy sehol sem érné ez meg, főleg a munkáltatónak nem..

2010. aug. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak írom!

Nincs igazad, igenis létezik hivatalosan, papíron, bejelentve 4 órás állás, én 2 évet húztam le egy call centerben heti 20 órában... az pedig napi 4 óra...

Sok helyen igenis megéri 4 órában dolgoztatni. A munkáltatónak nem kerül lényegesen többe kettő 4 órást alkalmazni, mint 1 db 8 órást...

2010. aug. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden állás papíron létezik, amit úgy hívnak, hogy munkaszerződés. Legyen az 2 órás mert ha hiszed ha nem ilyen is van, 4 órás, 6 órás vagy 12 órás. A munkáltatónak mitől ne érné meg? - hisz plusz költségébe nem kerül.
2010. szept. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!