Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az álláshirdetésekben miért...

Az álláshirdetésekben miért vannak magas elvárások?

Figyelt kérdés

pályakezdő vagyok,és alig találok munkát,pedig műszaki területen tanultam.gyakorlatom nincs,van egy középfokú angol nyelvvizsgám,de..sokat felejtettem.

ezzel szemben a hirdetésekben minimum 1-2 éves gyakorlat kell, legalább társalgási szintű nyelvtudás.

miért várnak el ilyen sok dolgot?

most itt Magyarországon kivel társalogjak angolul?

köszi!


23f


2010. aug. 30. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem magas elvárás. ha van nyelvvizsgát elvileg társalogni is tudsz, nem? amúgy azért kell társalgási szint, mert valószínű a munka során használnod kell a nyelvet. na most inkább felvesznek egy olyat aki tud beszélni mint aki makog. a nyelv gyakorlására számtalan módszer van. vagy tanfolyam, vagy ha nincs pénzed se erre főleg nem magántanárra, akkor összeültök a haverokkal és angolul beszéltek.

1-2 éves tapasztalat, na igen, pályakezdőként ezt a legnehezebb szerintem teljesíteni, de van aki már előre gondol és a fősuli, egyetem mellett elmegy dolgozni (ha megteheti) hogy tapasztalata legyen, illetve van ahol kötelező a gyakorlat a diploma megszerzéséhez.

+ elmondod, hogy ugyan ennyi év tapasztalatod még nincs, de gyorsan tanulsz bla-bla. magyarul eladod magad.

2010. aug. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek nem magas elvárások. Műszaki területen azt hittem, fel sem merül, miért kell angolul beszélned. Én is ilyen területen dolgozom, sokszor kell angolul fogalmaznom, pl. külföldi partnernek levelet, vagy le kell fordítanom a honlap szövegét angolra, vagy használati utasítást kell írnom... ma már nem nagyon van olyan cég, ahol meg tudod kerülni az angolt, az alapvetőnek számít most már, ezt el kell fogadni. Olvass angolul, filmeket, sorozatokat angolul nézz meg, így szinten tartod a nyelvtudásod.

A gyakorlattól eltekintenek, ha elég jó vagy. Nálunk így zajlik egy felvételi: ha majdnem megfelel a feltételeknek a jelentkező, de nincs mondjuk referenciája, akkor kap néhány feladatot, amivel felmérjük, mit tud. Szóval ezt ne vedd olyan véresen komolyan :)

21N

2010. aug. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!