Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van munka, így végig kell...

Van munka, így végig kell dolgozni a 8 órát - ez mégis miért baj? Nem azért van ott az ember? Gyárban sem teheted karba a kezed, hogy neked ennyi elég volt...

Figyelt kérdés

Van egy webáruházam, az előző alkalmazottam pörgött mint a tazmánördög, megszoktam, hogy 7:00-tól 15:00-ig non stop csomagol, e-maileket ír, fényképez, feltölti a termékeket, azaz végigdolgozza a munkaidőt, nem áll le. Nem tartott ebédszünetet (munka közben evett), és e-cigizett (amit szintén munka közben csinálhatott, nem kellett kimennie).


Elment szülni, így kellett új alkalmazott, és már a 11. jelentkező vérzik el a próbanapon, pl. csörög a telefon, az meg csak ül, és bámul ki az ablakon... a másik közli, hogy ő most "pihen" meg "szünetet tart" de volt aki 13 órakor közölte, hogy ő már eleget dolgozott ma!


Nem értem, mégis mi a baj, a munkahely nem a munkáról szól? - A gyárban sem bámulhatsz ki az ablakon, amikor a szalag tolja eléd a munkadarabot... vagy a postás sem ül le az utcai padra fél órát pihenni...

Ennyire lusta lenne mindenki? Ti hogy álltok hozzá, ha van munka végigdolgozzátok a napot?


(A fizetést most ne vegyük alapul, nem azzal van a baj.)


2021. szept. 1. 17:19
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz 8 rán keresztül koncentrálni.


Volt egyszer egy felmérés, ami alapján a 8 órás munkaidőből átlagosan 5,5 órát dolgoznak (ki többet, ki kevesebbet).


A többi az ebéd-cigi-ilyenolyan szünet, internetezgetés, wc, stb.



"csörög a telefon, az meg csak ül, és bámul ki az ablakon"


A munkaköri leírásban benne van, hogy a feladatköre a telefont felvenni, vagy te magától értetődőnek tartod?

2021. szept. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért fáj most.

Döntsd el mi kell.


Ha olyan ember aki csak dolgozik vegyél fel egy biorobotot.

Ha olyan emberre van szükséged aki figyel is arra hogy mit csinál, akkor találd meg azt.


Én megértem hidd el, meg mindenki.

De megkell próbálnod neked is alkalmazkodnod, igaz minimálisan de kell. A munkavállalóhoz.


Sajnálom, hogy neked ilyen kínai biorobot kell.


Egyébként mennyi fizetést kínálsz?

2021. szept. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Azért amikor egy szaktudást nem igénylő feladatkörben már 11 versenyző elvérzett, ott el kell gondolkodni, hogy lehet, hogy az 2, de min. 1.5 emberes a munka.


Az előző alkalmazottad inkább mániákusnak tűnik a leírásodból, mivel még a normális megebédelésre sem volt igénye. Te eltudnád látni az alkalmazott feladait 8 órán keresztül az elvárásaidnak megfelelően?

2021. szept. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Fizetsz a próbanapért? (Amúgy ilyen nincs magyar jog szerint)
2021. szept. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Jah, azért az durva hogy 8 órát végigtol valaki úgy, hogy nem tart szünetet és még tán wc-re sem megy? :O Ha ilyet kívánsz el valakitől azért eléggé el vagy szállva és gőzöd sincs egy ilyen nap mennyire kimerítő, megállás nélkül 8 óra. Ne is haragudj, de én 8 órában gyárban dolgozom és 2 óránként van pihenőnk, szünetünk, wc, kaja, ital szüksége bármennyire is meglepő és így tudok megállás nélkül dolgozni. Nem is lehet szavuk és nincs is, de szünet nélkül ott esnénk össze vagy ájulnánk el. Fizikai munka, meg olyan ahol figyelni, koncentrálni azért kell rendesen és elég fárasztó ezt este felé érzem meg, hirtelen tör rám a fáradság és nem hiába. Érdekesek az elképzeléseid, te is átgondolhatnád mit kívánsz el és te abból mit tudnál teljesíteni úgy őszintén!
2021. szept. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
89%

Dehogy dolgozom végig a napot. Bár én 4 óra alatt hozom azt a teljesítményt és munkamennyiséget amit a kollégáimnak 8 órába telik. Ezek után igen is van hogy lazábbra veszem.


amúgy meg miért nem szervezed ki egy fullfilmet cégnek a csomagolást? a telefonokat meg egy virtuális asszisztensnek? Olcsóbbra jönnél ki mint egy teljes állású alkalmazottként és ott nincs gond, hogy dolgozik e vagy sem.

2021. szept. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Első órákban mire vegye fel a telefont, azt se tudja, mit kell csinálni? Nem mondom, hogy 13 órakor nyávogni okés, de azt ne várd hogy valaki ebédszünetet sem tartva droidként dolgozzon.
2021. szept. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Szóval az előd magasra tette a mércét, és ahhoz szoktam hozzá, az lett a normális :(


Az előd a kezdetektől ilyen szinten el tudta látni a munkát - akkor most mégis miért kellene 2 ember?!


Én nem csinálnám, mert utálom az ücsörgős munkát, és a monitort bámulni - ellenben én intézem az anyagbeszerzést (régiségkereskedelem), hívnak hagyatékhoz, és ott napi 8-10 órát talpon vagyok úgy, hogy 1 percet se ülök le (átnézni pincétől-padlásig mindent, lehordani, ajtót, járólapot, villanyt bontani, stb.) lépésszámláló szerint napi 17-25 km-t megyek, és 8 óra nem gond, úgy a 9. után érzem a lábam...


Próbanapot természetesen kifizetem 10 ezer/8 óra (zsebbe), a fizetés ettől több lenne (de nem igazán motiválja a jelentkezőket).

2021. szept. 1. 20:27
 9/41 anonim ***** válasza:
84%

Ekkora zsdó nagyorrú gcit.

Hát képzeld sok jó lehetőség van,nem csak te létezel.

És az emberek választása nem csak fizetésfüggő.

2021. szept. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
88%
Lehet hozzám küldeni a kiégett alkalmazottakat,majd én segítek emberi környezetet találni meg stb.
2021. szept. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!