Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az a jól fizető piacképes...

Mi az a jól fizető piacképes szakma?

Figyelt kérdés

Annyit lehet hallani és úgy dobálóznak ezekkel - sokszor olyanok, akik csak hallották mástól vagy van egy ismerősük aki állítólag annyit keres, de ők maguk sosem, hogy ez az egész olyan hatást kelt, mintha valami pofon egyszerű dolog lenne, vagy legalábbis bárki által abszolválható.


Tehát olyan, mint a "cseréld le a sz..ros alsógatyát", "takarítsd ki a lakást" vagy a "járj be időben dolgozni". Vagyis egy csimpánz betanítható rá, mégis sok emberben a szándék hiányzik, de amúgy tényleg kb. bárki képes lenne rá, egy nagyon szűk, fogyatékkal élő réteg kivételével.


Ezzel szemben azt már nem mondjuk, hogy "Legyél Bruce Lee/Usain Bolt/Ronaldo/Pavarotti/Michelangelo/Einstein, de még Elon Musk sem, mert tudjuk, hogy ilyen embereket még szigorú angol internátusokban vagy speciális iskolákban sem tudnak képezni, nemhogy az osztályátlag elérje ezeket.


Ergo: TEHETSÉG, GENETIKA vagy bármi, teljesen mindegy, de nem úgy működik, hogy csinálod A-t, abból lesz B, abból C, abból D és így tovább.


Ezek fényében kérdezem: Milyen jól fizető, piacképes szakmák vannak, amik bárki által megtanulhatók és nekik is jól fizetnek?


Mert én inkább a mai napig ellenpéldákat látok. GreenFoxosok, akik 2-300 nettót keresnek úgy, hogy többet dolgoznak, mint képzetlen láblógatók.


VALÓS példák érdekelnek és a nettó, mert abból élek.



2021. szept. 7. 11:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudom mire gondolsz pontosan, én és a baráti köröm mind pályakezdő, egyetemi alapképzést végzett fiatalok vagyunk. Én közgazdászként zéró tapasztalattal 340, egy másik barátom 330, de egy másik barátom, akinek sokkal több tapasztalata van, 470 nettót keres.

Villamosmérnökként végzett legjobb barátom szintén 350 körül kap, egy programozó barátom pedig 2-2.5 év tapasztalattal 450 körül.

Ezek piacképes szakok, 22-24 évesen, pár éves távlatban mindegyik összeg minimum a kétszerese, de inkább háromszorosa lesz.

2021. szept. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Én közgász alapszakot végeztem, mellé letettem a mérlegképes könyvelőit majd az IFRS könyvelőt és 5 év tapasztalat mellett a nettóm 470 ezer Budapesten. Ezt nem mondanám rossznak 28 évesen.
2021. szept. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Olyan piacképes szakma nincs, ami bárki által elvégezhető. Mihez van affinitásod? El lehet menni multihoz dolgozni egyetem előtt, 1 év alatt rájössz, hogy mi az ami megy és érdekel is. Ha a matek meg a számok, akkor pl könyvelő. Ha szereted az excelt meg a függvényeket, akkor akár programozó. Ha inkább kreatívabb típus vagy és alkotni szeretsz, akkor mondjuk valami speciálisabb szakma az építőiparban. Ha dumálni szeretsz meg eladni, akkor sales vagy PR. Ha szereted mások problémáit megoldani meg beszélni, akkor customer service, tehát nyelveket tanulj.

Nincs erre bevált recept, mert nincs 2 egyforma képességekkel rendelkező ember...

2021. szept. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1: "Én közgazdászként zéró tapasztalattal 340, egy másik barátom 330"


Ez nettóban jól hangzik. És miből áll egy munkanapod a gyakorlatban? Mettől-meddig dolgozol, illetve mennyit kell még ezen felül különböző munkával kapcsolatos dolgokra szánnod, akár önképzés, akár csapatépítők, akár bármi, ami akár kötelező, akár nem, de ha a karriered szempontjából nézed, akkor erősen ajánlott.

2021. szept. 7. 12:32
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha egy szakmát bárki el tud sajátítani, az nem lesz piacképes, hiszen akkor túlkínálat lesz belőle. A közgázt inkább felejtsd el.
2021. szept. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%
1-es max bruttoban keres annyit nettoban semmiképp főleg 0 tapasztalattal. Könyvelő vagyok üdv
2021. szept. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
6) xdxdxddxdxxddxxd Hol tetszik könyvelőnek lenni, Kárpátalján? üdv
2021. szept. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
6-os: valszeg ez egy SSC-s pozi, ott lehetnek ilyen fizuk jó nyelvtudással :D
2021. szept. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

6os vagyok és Bp-n dolgozom

350 nettot min1-2 év tapasztalattal kapsz sscben is

2021. szept. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Angol, német tárgyalóképes szinten megy, 1,5 év tapasztalattal, egy sima alapképzéses közgàz diplomàval 460 nettó, vendor risk analyst poziban.
2021. szept. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!